Ahşap görünümlü duvar panelleri doğanın konforunu evine ve işletmelerine taşımak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Sıcak ve sofistike ortamlar yaratmak için en çok tercih edilen dekorasyon ürünlerinden biri olan ahşap duvar paneli hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Ahşap Görünümlü Duvar Paneli Nedir? 

Ahşap görünümlü duvar panellerin doğa tutkunları tarafından tercih edilmesinin en büyük sebebi doğal ağaç görünümlerinin mekana kattığı enerjidir. Gerek ahşabın kullanılması için bazı şartlatın yerine getirilmesi gerekirken ahşap görünümlü duvar panelleri için bu şartlardan bahsetmek mümkün değildir. Ahşap görünümlü paneller gerçek ahşaplar gibi bakım gerektirmez. Ahşaba oranla daha uzun ömürlü ve daha ekonomiktir. Bunun sebebi de gerçekten ahşap olmayan daha güçlü malzemelerin birebir ahşap görünümü ile daha hafif ve ince paneller şeklinde üretilmesidir. Ahşap görünümlü panelleri dışardan baktığınızda anlamanız mümkün değildir çünkü gerçekten ağaçtan üretilmiş gibi görünür ve dokunduğunuzda aynı hissi verir.

Ahşap Görünümlü Duvar Panelinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir? 

Ahşabın doğal renklerini yaratıcı tasarım fikirleri ile buluşturan panellerin iç ve dış mekanlarda önemli avantajları vardır. Gerçek ahşaptan farklı olarak bu paneller ısıya ve suya dayanıklıdır. Alev almaz veya suyla temas etmesi halinde deforme olmaz. Bu sayede banyo ve mutfak dahil su veya ısının olduğu tüm mekanlarda rahatlıkla ahşap keyfini sürebilirsiniz. Ahşap malzemelerin esnekliğinin olmamasına rağmen ahşap görünümlü paneller esnektir ve her eğreltide uygulanabilir. Bu sayede oval ve hareketli formlar kazandırılabilir. Desen devamlılığı sayesinde uygulandığı alanlarda doğal görünüm yakalar. Gerçek ahşap uygulamalarına göre daha pratik, hafif ve uzun ömürlüdür. Bu da ahşap görünümlü panelleri tercih etmeniz için en güçlü sebeplerden biri. Onlarca renk ve doku içerisinden mekanınıza en uygun olanı keşfetmeye hazır mısınız?

Ahşap Görünümlü Duvar Paneli Fiyatları 

Ahşap malzemelere göre çok daha ekonomik çözümler olduğunu söylemek mümkün. Gerçek ahşap yerine ahşap görünümlü paneller kullanarak belirgin maliyet farkları elde edebilirsiniz. Üstelik ahşaptan daha dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu paneller ahşap uygulamalara göre çok daha kolay uygulanıyor. Dekorasyon çalışmalarında dem uygulama hem de elde etme kolaylığı sağladığı için en çok tercih edilen malzemelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ahşap panel ile kaplanmış bir alan hayal ediyor ve tam maliyetini öğrenmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygulama fiyatlarını belirlemek için modeli ve kaplama yapılacak alanın ölçülerini iletmeniz yeterli. Modellerin kaplanacağı alanın genişliğine göre kaç panel kullanılacağı hesaplanarak maliyet bildirilmektedir. Bu sebeple model ve alan bilgisi verilmeden hesaplamalar yapmak mümkün olmayacaktır. En doğru maliyet araştırması için profesyonel ekibimizden öneriler alabilirsiniz.

En Güzel Ahşap Görünümlü Duvar Panelleri

Bir mekan tasarımında hayal ettiğiniz ne varsa duvar panelleri ile elde etmeniz mümkün. Bu panelleri banyo, mutfak, salon, koridor, restoran, dış cephe, bahçe gibi aklınıza gelen tüm alanlarda kullanabilirsiniz. Her alan ve konsept için uygun bir desen bulmanız mümkün. İster tamamlayıcı ister baskın uygulama olarak kullanın ahşap duvar kaplama panelleri her zaman mekanınıza bambaşka bir atmosfer kazandıracaktır. Sıcak, güçlü, doğal ve enerjik hissettirecek, doğayı yaşam alanlarınıza getirecek ve mekanlarınızın ruhunu değiştirecektir. Küçük alanlar ve geniş alanlar için farklı görünümlü ahşap dekoratif duvar kaplama panelleri seçeneklerini incelemeye hemen başlayın, mekanınız için büyük değişikliklere ilk adımı atın. İstediğiniz tüm alanlarda ahşap panel kullanabilir değişimi doğanın gücüyle elde edebilirsiniz. DC Panel Ailesi olarak sizin için en güzel dekorasyon çözümlerini üretmeye hazırız.

Mutfakta Ahşap Görünümlü Duvar Paneli ve Ayna

Günlük olarak en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden bir tanesi olan mutfakta da dekorasyona çokça önem veriyoruz. Mutfak, sadece yemeklerimizi pişirdiğimiz bir alan olarak değil misafirlerimizi de ağırladığımız evimizin en önemli yerlerindendir. Dekor amaçlı olarak ahşap görünümlü duvar panelini düşünürsek mutfağınızdaki sıcak ortamda, hoş sohbet yapacağınız günlerin hayal olmadığını söyleyebiliriz. Örneğin, ahşap duvar panelimizden M5301 modelimiz ile duvar paneli kaplaması düşünelim. Beyaz veya açık renk zeminlerle de harika uyum sağlayabilen bu ürünün tasarımından sonra karşıdaki duvarı ayna ile düşünürsek mutfağınızda daha fazla bir derinlik oluşturursunuz. Ayrıca yukarıda söylediğimiz gibi ısıdan ve nemden etkilenmeyen ahşap görünümlü duvar panelleri ile artık istediğiniz zengin ve sıcacık bir mutfak ile göz doldurabilirsiniz.

Banyoda Ahşap Görünümlü Duvar Paneli ve Ayna

Duvar panellerinin temel görevleri güvenlik ve koruma sağlamasıdır diyebiliriz. Banyoda çok akıllıca bir tercih olarak ahşap görünümlü duvar panelleri ısıdan, nemden, küften korur. Darbeye karşı dayanıklıdır ve ürünlerinizin de uzun süre kalıcılığını sağlar. Bunların yanında ahşap görünümlü duvar panelleri doğal görünümün yanında modern olma konusunda da vaadlerini yerine getiriyor. Evimizin belirli alanlarında kullandığımız aynaların çoğunu artık ihtiyaçtan çok dekor amaçlı olarak da fazlaca kullanıyoruz. Banyoda ayna görünümü olmazsa olmazlarımızdan. Ahşap görünümlü duvar paneli ile beraber uyumunu düşürsek harika bir atmosfer katacağı konusunda emin olduğumuzu söyleyebiliriz. Birbiriyle ardı sıra dizilmiş ahşap görünümlü duvar panelleri sadece doğa tutkunları ve doğa severler için değil, modern şık görünüme fazlasıyla önem verenleri de memnun edecek.

Kolidorda Ahşap Görünümlü Duvar Paneli ve Ayna

Koridorlar evimizin en çok ve ilk kullanılan alanıdır. Bu sebeple darbelere ve sürtünmelere de çokça maruz kalan yerlerdir. Çok çabuk kirlenir ve deforme olurlar. Ahşap görünümlü duvar panelinin temizlemesi kolaydır ve kullanım sırasında oluşan problemleri bünyesinde barındırmaz.  Bu sayede düz duvar alanındaki gibi kusurları belli etmediğinden siz de gönül rahatlığıyla pürüzsüz ve doğal görünümün keyfine varacaksınız. Koridor ve hol evlerin göze çarpan ilk yerleri olduğundan estetik görünüm fazlasıyla önem kazanır. Dekorasyonunuza derinlik katmak, alanı büyütmek isterseniz aynanın rolü burada çok büyük olacaktır. Ahşap görünümlü duvar paneline uyumlu olarak kullanacağınız ayna ile hayalinizdeki doğal şıklığa ulaşabilir ve bu görünümü bütünleştirebilirsiniz.

Salonda Ahşap Görünümlü Duvar Paneli ve Ayna

Ahşap, ev tasarımında birçok mimarın ve ev dekorunu kendi yapan kişilerin çokça tercih ettiği bir malzemedir. Ev ortamını sıcak ve yaşanılır yapan kesinlikle o iç mekân dekorunun doğru ve yerinde uygulanmasıdır. Ahşap görünümlü duvar paneli bu hususta yardımınıza koşacak ve evinize sıcaklık katacaktır. TV ünitelerine tamamlayıcı olarak ahşap görünümlü duvar panelini kullanarak salonunuza hoş bir hava katabilirsiniz. Geniş duvar alanlarını bu panellerle kaplamanız ortam ısısını korurken bir yandan da estetik görünüme kavuşursunuz. Her alanda kullanılan aynayı salonda da kullandığınızda panel görünümünü yansıtır ve mekâna derinlik katarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.