Brüt Beton Panel

Brüt Beton Panel tasarımlarının sunduğu ayrıcalıklarla tanışmanın tam zamanı! Hemen bizi arayın, tüm sorularınızı yanıtlayalım.

Brüt Beton Paneli Hangi Müşterilerimize Uyguladık?

Brüt Beton Panel Ürünleri

Giallo
Marino
Marrone
Naturale
Senso
Vento

Burgaca Brüt Beton Panel

$1.00
Caldo
Claro
Naturale
Senso

Desiada Brüt Beton Panel

$1.00
Claro
Naturale
Nero

Galita Brüt Beton Panel

$1.00
Caldo
Claro
Naturale
Nero

Gerenge Brüt Beton Panel

$1.00
Blue Pas
Claro
Fumo
Naturale
Pas
Siyah
Spirit
Vento

Giraba Brüt Beton Panel

$1.00
Ala
Caldo
Claro
Fumo
Soft
Terra

Nuvola Duvar Paneli

$1.00
Blue Arte
Claro
Naturale
Siyah

Piatto Brüt Beton Panel

$1.00
Claro
Grigio
Spirit
Vento

Pueblo Duvar Paneli

$1.00
cementox-3213

Brüt Beton Panel Nedir?

Brüt beton duvar paneli, geleneksel beton ve ürünlerden sıyrılmış, hatta belki birçok insanın hayalinde kurduğu farklı, dinamik, sade ve şık görünüm elde etmek isteyenlerin beklentilerini karşılayan muhteşem bir tasarım ürünüdür. Lifli çimento, selüloz ve mineral malzemelerden oluşan görünür baskı kalıbı ile güçlendirilmiş bir çimento kompozit malzemedir. Hafif oluşu ve bunun yanında modern bir yalıtım sağlaması isteklerinizi büyük ölçüde karşılayacak türdendir. Yeniliklere her geçen gün bir yenisi eklenirken bizim hayatımıza dahil edilen brüt beton kaplama sayesinde istediğiniz tarz ve sıcaklığa kavuşmuş olacaksınız.

Brüt Beton Panel Özellikleri

 • Yapıların iç ve dış cephe yüzeylerinde kaplama malzemesi olarak kullanılır
 • Kendine has düz bir dokuya sahiptir
 • Projeye özel istenilen ebatlarda hazırlanabilir
 • Herhangi bir dış cephe boyasıyla boyanabilir
 • 2-20 mm arası kalınlık olacak şekilde üretilir
 • Uygulama sistemi perçin-vidalı sistem , gizli sistem ya da klipsli sistemdir
 • Ürünün istenilen kenarlarına 45 derecelik açı ile pah verilebilir
 • A1 sınıfıdır, yanmaz
 • Hafiftir , yapılara yük oluşturmaz
 • Çevre ve insan dostudur
 • Uzun ömürlüdür
 • Akustik olarak yalıtılmıştır.
cementoxconcretepanel4
cementoxconcretepanel46

Brüt Beton Panel Avantajları

Cephe kaplama malzemesi olarak geleneksel beton, kullanım ömrü boyunca yapısında yıpranmaya neden olacak birçok kimyasal bulundurur. Yapısını bozacak şekilde de birçok fiziksel etkilere maruz kalmaktadır. Bu etkiler betonun özelliklerinden, kullanıldığı ortamdan ve betondaki alkaliler ile reaktif agregalar arasındaki reaksiyonlardan kaynaklanır. Bu nedenle geleneksel beton yeterli olmadığından brüt beton kaplama gibi dayanıklı malzeme kullanılabilir.

Brüt beton panellerinin özel yapısı sayesinde geçirgenliği düşüktür ve kimyasal direnci geleneksel betona göre daha yüksektir. Çok az malzeme beton kadar kuvvetlidir. Çimento Sürdürülebilirlik Girişimi’ne göre beton, dünyada en çok kullanılan malzemedir. Ahşap, çelik ve diğer yapı malzemelerine göre de daha sık kullanılır. Yapılan binalarda brüt beton dış cepheyi olduğu gibi genelde göremezsiniz. Fakat artık insanlar beton panellerin çeşitli oluşuyla da birlikte ham güzelliğini benimsemiş durumdadır.

Brüt Beton Panel Hakkında Merak Edilenler

Brüt beton duvar paneli deyince sadece düz bir görünüm aklınıza gelmesin. Brüt beton duvar kaplama ile hayal gücünüzün ürettiği şekilde doku, desen ve efektlerle dilediğiniz görünümü elde edebiliyorsunuz.

Brüt beton panelleri konusunda en çok merak konusu olarak olan brüt beton duvar paneli sıcaklık ve soğukluk geçirgenliğinde ne derece işimizi görüyor sorusunun cevabı ise şu şekilde; bu özel tasarım sayesinde siz evinizin odalarında veya ofisinizde görsel şıklığı yaşarken aynı zamanda brüt beton panelin size sunduğu eşsiz yalıtımdan faydalanırsınız.

Havalandırmalı yağmur perdesi sisteminin ya da arkadan havalandırmalı perde duvar sistemi birlikte kullanıldığında DC Brüt Beton Panelleri, nemi, küfü, ısıyı ve donu binadan uzak tutarak, brüt beton kaplama arkasında hava dolaşımına izin verir. Beton görünümünü seviyorsanız fakat tek bir brüt beton panel renginde de kalmak istemiyorsanız doğal gri, metal gri ve bronz gri olarak çeşitli renklerde paneller sizler için üretilir. Brüt beton kaplama alçıpan, kontrplak, çimento levha ve betona uygulanabilir. Brüt beton panel ve çeşitleri vizyon, doğal ham madde ve karmaşık olmayan şık bir görünüm ile tasarım endüstrisine birçok avantaj sağlar.

cementoxconcretepanel29
cementoxl26
gal-big-img16

Neden Çimento Esaslı Brüt Beton Panel Kullanmalısınız?

Zarafet ve sadeliğiyle büyüleyen brüt beton paneller sizin ihtiyacınıza göre tasarlanmıştır. Hafif, kolay uygulanabiliyor olması, doku ve tasarımın kendine has olması, ortamda keskin bir cazibe sağlamasıyla da mimarların fazlasıyla dikkatini çekmektedir. Sadece brüt beton dış cephe olarak kullanılmayan bu ürünü ofisinizde, banyonuzda, salonunuzda ve hatta mobilyalarınızda dahi kullanabilirsiniz.

Genelde ürünün sürdürülebilir ve kullanımının uzun ömürlü olması sebebiyle tercih edilmektedir. Size pürüzsüz ve mat bir yüzey sunmakla birlikte canlılığı da beraberinde getirmektedir. Sonrasında yüzeyin istenildiği gibi boyanması en büyük tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Brüt beton paneli bir mağazada veya şantiyede gerekli olan herhangi bir boyut ve şekilde kesebilirsiniz.

Brüt beton panelinin üzerine çivi, vida monte ederek aksesuar ve tablolarınızı gönül rahatlığıyla da asabilirsiniz. Bunların dışında brüt beton kaplamanın banyodaki sağlam cazibesine de hayır diyemeyeceksiniz. Otantik malzemesiyle dokunsal ve duygusal etkileşim ile birlikte kendinizi de özel hissetmenizi sağlayacak. Brüt beton panel ısı yalıtımı dolayısıyla soğuk havalarda bile banyonuzda ısı kaybına sebebiyet vermez. İçeriği kokusuz ve doğal olduğu için kullanımda tercih sebebidir. Brüt beton panelini zemine uyguladığınızda size verdiği doğallık hissinden de oldukça memnun kalırsınız. Çağdaş banyo rahatlığında modern görünüme brüt beton kaplama sayesinde kavuşun.

Beton Mobilya Sehpa

DC Panel özelleştirilebilen yetenekleri sayesinde sizin düşüncenizin de ötesinde hayatınızdaki en ufak ayrıntılara dahi el atıyor. Alışveriş merkezleri, ofis malzemeleri haricinde de artık evimizde de dekor olarak kullanacağımız beton mobilya artık karşımıza sıklıkla çıkacak. Evinizin içinde ve dışında da hem bu kadar dayanıklı hem de kullanımı kolay olan beton sehpayı kullanmak için belki de geç kaldığınızı bile düşüneceksiniz. Beton sehpa haricinde de brüt beton paneli alanınızda bir tezgâh olarak kullanmayı da düşüneceksiniz ki bu artık hayal değil. Bu sayede bulunduğunuz ortama sofistike bir görünüm kazandırmış olacaksınız.

cementox-w45
cementoxconcretepanel3
cementox-32153

Çi̇mento Esaslı Brüt Beton Panel Kaplamanın Farklılıkları

Brüt beton kaplamanın üstün dayanıklılığını ve performansını hesaba katarsanız, perakende, ticari ve ofis düzenlemeleri için neden bu kadar popüler bir çözüm olduğunu anlamanız hiç de zor olmayacaktır. Bugün betonun sağlam ve dayanıklı yüzeyinin yanı sıra çeşitli ürün seçeneklerine sahip olduğumuz için de şanslıyız. Örneğin, brüt beton kaplamanın dokusu ve esnekliğinden tutun pürüzlü ya da cilalı görünüme sahip olması gibi dekoratif duvar kaplama ürünlerini kolayca edinebiliyoruz. Dahası, geleneksel betonda çok fazla sayıda mekanik cilalama ve taşlama işlemi bulunuyor. Siz brüt beton panellerini tercih ettiğinizde bu işlemlerin ağırlığından ve fazla masrafından da kaçınmış olursunuz.

Brüt beton duvar panelini yatay ve dikey olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle uygulanan simetrik çizgilerle birlikte sizlere tek tip beton görünümünü sunar. Brüt beton dış cephe ve diğer tüm yüzeylerdeki paneller, geleneksel panellerden daha ince üretilebilmektedir. Bu sebeple geleneksel diğer panellerin aynı boyutuna göre ağırlıkları da bir o kadar az olur. Bu da panellerin daha kolay taşınmasını sağlar, cephe üzerindeki yükü azaltır ve böylelikle yapının toplam yükü hafifler. Brüt beton panelin düşük ağırlıkta olması aynı zamanda şantiyelere ya da şantiye içi taşınması dahil olmak üzere her türlü nakliye ve kaldırma aktivitesinde azalmaya ve bu sebeple de maliyetin düşmesine sebep olacaktır.

Brüt beton kaplama duvarlar panel tipi bir duvar tasarımı için modern çözüm olacaktır. Kesintisiz beton görünümü birçok tabakaya uygulanabilir. Kalınlığı boyunca (2-3 mm) tek renkle brüt beton kaplaması, renk atması ve solmaya karşı dayanıklıdır. Yüzeyindeki eşitlik sayesinde bakımı kolay ve pürüzsüzdür.

Brüt Beton Panel Fi̇yatları

Ürünlerin çeşitliliğine, dokusuna, yapısına ve boyutuna göre de farklılık gösteren brüt beton panel fiyatları için geleneksel beton fiyatlarına göre daha düşük maliyetli olduğunu belirtmiştik. Fakat brüt beton panel fiyatları hakkında net bir fiyat verebilmek çok da kolay olmamaktadır. Eğer ki konu hakkında bir arayışınız bulunuyorsa profesyonel ekibimizle de iletişime geçerek istediğiniz ürünün ebatları ve çeşidiyle ilgili bilgilendirme yaparsanız daha doğru ve net bir rakama ulaşabilirsiniz. Siz de bu ayrıcalıklardan faydalanmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeyin.

Beton görünümlü duvar paneli nedir? Hangi alanlarda kullanabilirsiniz? Beton duvar panelleri için uygulama örnekleri ve tavsiyelerimizi bu yazımızda görebilirsiniz. Haydi beton duvar paneli uygulamalarını yakından tanıyalım.

brut-beton
m511-galita-claro-beton-gorunumlu-fiber-duvar-paneli-1

Beton Görünümlü Duvar Paneli̇ Nedi̇r?

Türkiyen’nin en büyük duvar paneli üreticisi olduğumuzu biliyor muydunuz? Onlarca uygulama ve üretim fikirleri içerisinde en sevdiklerimizden biri olan beton görünümlü duvar panellerini nasıl kullanabileceğinizi anlatmak için bu yazıyı hazırladık. Öncelikle beton görünümlü duvar paneli nedir? Bu soruya cevap verelim. Dışardan baktığınız zaman hatta dokunduğunuzda beton hissi veren ve gerçek beton gibi görünen ancak beton kadar ağır ve kaba olmayan panellere beton görünümlü duvar panelleri adı veriliyor. Bu paneller beton gibi görünse de dekorasyonda gerçek beton uygulamaları kullanmaktan farklıdır. Panel şeklinde hazırlanır ve daha hızlı daha ekonomiktir. Ortalama 5 ile 8 kg arasında değişen ağırlıkları ve 3-5 cm aralığında kalınlıkları vardır. Bu sayede kolay taşınabilir ve uygulama esnasında pratiklik sağlarlar.

Beton Görünümlü Duvar Paneli̇ni̇n Sağladığı Avantajlar Nelerdi̇r?

Beton duvar panelleri, uygulama, maliyet ve kullanış bakımından harika avantajlar sunuyor. En büyük avantajı ise gerçek beton uygulamalarının en büyük handikapı olan çimento, alçı, kum gibi inşaat kirliliğinden sizi kurtarıyor olması. Üstelik beton paneller gerçek beton kadar güçlü ve dayanıklıdır. Isıdan, sudan ve darbeden asla etkilenmez. Portatif olmaları sayesinde tadilat için kolaylıkla sökülebilir yeni tasarım değişiklikleri için takıldıkları alandan başka alana kolaylıkla transfer edilebilir. Boyanabilir olduğu için değişikliklere kolaylıkla uyum sağlar. Esnek yapısı sayesinde her zeminde ve eyimde kullanılabilir. Binaya gerçek beton uygulamaları kadar yük bindirmediği için daha güvenli ve avantajlıdır. Dekupaj ve elmas testere ile kolaylıkla şekillendirilebilir. Yıkanabilirdir ve aynı zamanda bakım gerektirmeyecek malzemelerden üretilmiştir.

cekimler-6
cekimler-1

Beton Görünümlü Duvar Paneli̇ Fi̇yatları

Hem pratik hem de oldukça sağlam olan bu paneller iç mekan ve dış mekanlar için ekonomik olarak uygulanabilmektedir. Tekrar kullanılabilir olması, dayanıklı ve esnek olması sayesinde istediğiniz zaman farklı alanlarda kullanabilmenizi sağlar. Tüm bunları muadillerinden çok daha az para ödeyerek elde edebilirsiniz. Duvar panelleri, gerçek beton uygulamalarına oranla oldukça az maliyetli ve ekonomiktir. İşçiliği kolay olduğu için beton uygulamalara oranla daha az işçilik maliyeti sağlar. Beton görünümlü duvar paneli fiyatları tercih edilecek modelin özelliklerine ve kullanılacak alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

En Güzel Beton Görünümlü Duvar Panelleri̇

Daha eğlenceli, renkli ve dinamik alanlar yaratabilmenizi sağlayan beton görünümlü duvar panelleri hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur. İsterseniz beton panelleri tek başına kullanabilir isterseniz ahşap veya taş panellerle uyumunu mekanlarınıza taşıyabilirsiniz. Beton efekti ile yaşam alanlarınızın enerjisini değiştirmeniz oldukça kolay olacaktır. Farklı ve modern görünümleri elde etmek için beton panelleri tek başına kullanabileceğiniz gibi tamamlayıcı unsurlarla da destekleyebilirsiniz. Mimarinin yeni soluğu olarak değerlendirilen beton görünümlü paneller hem iç mekanlara hem de dış mekanlara güçlü etkiler yaratacak ve çabasızca dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Beton duvar paneli modellerimizi incelemek için “Beton Serisi” sayfamızı ziyaret etmenizi ve birbirinden farklı modellerimizi keşfetmenizi tavsiye ederiz. Yaşam alanlarınızda farklılıklar yaratmak için dikkat çekici uygulamalar arıyorsanız beton görünümlü paneller sizin için en yaratıcı çözümler olabilir. Uygulama alanlarının çeşitliliğini gördüğünüz zaman belki de bugüne kadar hiç değiştirmeyi düşünmediğiniz bir alanı beton görünümlü paneller ille zenginleştirmeyi düşünebilirsiniz. Çeşitli birçok alanda enerjik ve yaratıcı etkiler yaratacağından emin olabilirsiniz.

Dış Cephe İçi̇n Beton Görünümlü Duvar Paneli̇

Beton görünümlü duvar kaplama paneli, dış cephenizin tümüne uygulayabileceğiniz modern ve cesur bir tasarım ürünüdür. Betonun sade ve doğal şıklığı dış mekânınıza ayrı bir soluk getirecektir. Betonun sağlam oluşu sadece görüntüde kalmayacak, uygulama yaptığınız duvarlara asla ağırlık oluşturmayacaktır. Dış cephenin en büyük sorunlarından bir tanesi sürekli güneş ışınlarına maruz kalması, yağışlı havalarda deforme olması ve genel olarak darbelere maruz kalmasıdır. Beton görünümlü duvar paneli dış cephenizi darbelere karşı püskürtür, güneşe karşı da oldukça dayanıklıdır. Bu sebeple renk değiştirmez veya yapısında bir değişiklik olmaz.

Ofis İçi̇n Beton Görünümlü Duvar Paneli̇

Çalışma alanları, ofisler günlük olarak çokça vakit geçirdiğimiz alanlardır. En dikkat edilmesi gereken mevzu ise dikkati dağıtacak bir unsur olmaması, çalışanlar ya da gelen kişiler de dahil iş ortamında odaklanma sorunu yaşamamalarıdır. Beton görünümlü dekoratif duvar panelini ofislerde kullanmak akıllıca bir seçim olacaktır. Gri tonlarda kullanacağınız beton duvar kaplama panelinin psikolojiye etkisi; istikrarlı olma, rahatlama ve sakinleşme, resmiyet, güvenilirlik ve pratik olmaktır. Ortamınıza ekstra bir canlılık ve hareketlilik katmak açısından beton görünümlü duvar panelini sarı, turuncu gibi renklerle de tamamlayabilir, ofisinizde çalışma hayatınızı da oldukça diri tutabilirsiniz.

Duvarlarınız İçin Çözümler

Geleneksel çözüm olan duvar kağıdını geride bırakarak, yeniliklere de kucak açarak aslında ne kadar doğru kararlar aldığınızı, beton görünümlü duvar paneli kullanarak anlamak mümkün. Bunun için sadece uzmanlarımıza şans vermeniz yeterli olacaktır. Kaba inşaatı bitmiş bütün duvarlarda kolayca uygulanan beton görünümlü duvar paneli size geleneksel çözüm olan duvar kağıdı gibi problem yaratmayacak ve kullanımı da oldukça uzun ömürlü olacaktır. Kusurlu olan duvarlarınızı mükemmel kapatıcılığıyla da kusursuz görünüme kavuşturur ve sizi memnun edecek tasarımlar yaratır. İç cephe olarak çocuk odası, anaokulu gibi çocukların da sıkça bulunduğu alanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Çünkü kanserojen hiçbir madde içermez ve doğa dostu bir şekilde tasarlanmıştır. İç cephe için ısı yalıtımı sağlayacak beton duvar kaplama paneli soğuk havalarda ısınma masrafından büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlar.