Evinizi yenilemeye karar verdiniz ve işe nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Genellikle ev yenilemelerin başlaması ile birlikte bir telaş ve merakta başlıyor değil mi? Merak etmeyin bu yazımız sizin için önemli ipuçları içeriyor. Dekoratif duvar kaplama panelleri sayesinde evinizi kolay bir şekilde yenileyebilecek, tuğla duvar paneli ile görkemli alanlara sahip olabileceksiniz. Şimdi hemen yazımıza geçelim ve ev yenileme ile ilgili püf noktalarını birlikte değerlendirelim.

Dekoratif Duvar Kaplamanız ile Uyumlu Mobilya Seçimi

Dekoratif duvar kaplama sayesinde evinizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bu değişimin en güzel tarafı tamir ve tadilat kirliliklerine gerek olmadan kolay pratik bir şekilde hayata geçiyor olması. Evinizi yenilemeye karar verdiğinizde sizi çok korkutan bu inşaat faaliyetleri duvar panellerinde mevcut değil. Üstüne bir de mobilyalarınız ile uyumlu duvar tasarımları seçerseniz büyük bir adımı zahmetsizce atlatmış olacaksınız. Duvarlar geniş ve görkemli alanlar olduğu için mobilyalarla uyumlu olmaları gerekmektedir. Aynı alan içerisinde birbirinden bağımsız iki güçlü obje zıt kutuplar yaratırsa istenilen kaliteli ve görkemli tasarım etkisi asla bir araya gelemeyecektir.

Küçük Alanlara Öneriler

Küçük alanların olduğu bir yaşam alanına sahipseniz evinizi yenilerken mutlaka fazlalıklardan kurtulmaya özen gösterin. Gereksiz eşyaları alandan uzaklaştırmanız ve küçük alanları ferah aydınlık his veren dekoratif duvar kaplama örnekleri uygulamanız son derecede etkili olacaktır. Bu değişimin başarısı tamamen sizin tercihlerinizle şekillenecektir. Aydınlık alanlar yaratıp gereksiz eşyaları ortamdan uzaklaştırarak yepyeni konforlar yaratabilirsiniz.

Dekoratif Duvar Kaplama İle Öne Çıkan Tasarımlar

Dekoratif duvar kaplama çalışmaları duvarlara uygulandığı için mekanı olduğundan büyük göstermede ve yeniliği hissettirmede önemli etkilere sahip. Yaşam alanlarının en büyük tamamlayıcıları olan duvarlar geniş ve görkemli oldukları için yapılan değişimler aniden göze çarpıyor ve değişimi büyük ölçüde hissettiriyor. Evinizi yenilemeye karar verdiğiniz zaman özel tasarlanmış duvar panellerinden yardım alarak hızlı bir değişim yakalayabilirsiniz. Zahmetsiz, ekonomik ve dayanıklı olmaları ev değişimlerinde kullanılırlığını artırıyor.

Dekoratif Duvar Kaplama ile Uyumlu Halı ve Perde Kullanımı

Duvarlara ek olarak değişim en büyük temsilcileri olan halı ve perdeler de tasarım unsurlarının başında geliyor. Duvarlarınızı kapladığınız panellerin moduna uygun tercih edeceğiniz halı ve perde desenleri mekanı yeniden canlandıracak, etkili ve çarpıcı görünümlere zahmetsizce ulaşmanızı sağlayacaktır. Açık renk duvar panellerini canlı tonlarla kombinleyebilir, koyu renk duvar panellerini öne çıkarmak için açık ton perde ve halılar tercih edebilirsiniz. Eğer yeter kadar gün ışığı alan bir mekana sahipseniz koyu renkleri koyu renklerle kullanarak sofistike ve modern bir etki yakalayabilirsiniz.

Aydınlatmanın Önemi

Ev yenilemelerinin bir diğer önemli adımı da aydınlatma. Hem duvarları hem de mobilyaları ön plana çıkarmak için aydınlatma çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Beyaz ve sarı ışığın dengeli kullanımı mekanı değiştirecek, olduğundan daha geniş gösterecek ve yenilenmiş hissini atmosfere kazandıracaktır. İyi aydınlatılan bir mekan renkleri ve tasarımları çarpıcı kılarken soft aydınlatmalarda daha romantik tasarımlar oluşturabilirsiniz. Dekoratif duvar kaplama çalışmalarını aydınlatma ile ön plana çıkarmayı deneyin, duvarların her zamankinden daha etkili ve yenlikçi durduğunu fark edeceksiniz. Seçeceğiniz aydınlatma modellerinin mobilya ve duvar tasarımları ile uyumlu olmasını sağlayabilirseniz muhteşem bir değişimin sahibi de olabilirsiniz.

Dekoratif duvar kaplama ile daha önceki korkarak baktığınız “ev yenileme” artık rahatlıkla karar verebileceğiniz uygulamalara dönüştü. Tuğla duvar paneli kullanarak yapacağınız yeniliklerin evinize çok yakışacağını eminiz ev yenilemeye karar vermeden önce bu yazımızı okuduysanız sizin için çok faydalı olacağını umuyoruz. Artık tek yapmanız gereken küçük ve etkili önerileri hayata geçirerek birbirinden eğlenceli yaşam alanları inşa etmek.

Küçük Oturma Odaları için En İyi 5 Tasarım Fikri

Uygulama yapacağınız mekânın küçük oluşu sizi düşündürmesin. Alanınızı derinleştirecek, farklı bir boyut katacak dekoratif duvar kaplama sayesinde bu düşünceniz tamamen yerini olumlu düşüncelere bırakacak. Oturma odası sıklıkla kullandığımız bir alan olduğundan, o mekânın bize vereceği enerji çok önemlidir. Mekânda ilk baktığımız yerler duvar ve zemin olduğundan dekoratif duvar kaplama seçeneklerini en iyi şekilde gözden geçirmek gerekir. İlk örnek olarak ürünlerimizden M801 KALYOTA BEYAZ ürününü küçük oturma odasına uyguladığınızda duvarlarınızdaki taşın doğallığı ve açık rengi sayesinde odanız olduğundan daha büyük gözükecek ve aynı zamanda istediğiniz renk aksesuarlarla da dekorunuzu tamamlayabileceksiniz. Dekoratif duvar kaplama olarak tuğlanın sıcaklığı ve dinginliğinden de yararlanmak isterseniz, ayna ile bu alana daha derinlik katabilir ve dışarıdan gelen ışığı direkt odaya yansıtabilirsiniz. Başka bir oda düşünürsek aksesuarlar oldukça açık renk kullanılmışsa ve dışarıdan yansıyan ışıkta yeterlilik söz konusuysa, duvar bu duruma göre koyu tercih edilebilir. Bu şekilde bir bütünlük sağlanır ve küçük olan oturma odanız size oldukça ferah hissettirir. Odanıza ve mobilyanıza uygun seçeceğiniz dekoratif duvar kaplama üzerine yapılan duvar aydınlatma ve armatürlerle ortamınıza ayrı bir zenginlik katmış olursunuz.

Beyaz Duvarlar

Herhangi bir mekânın ilk dikkat çeken yeri duvarlardır. Kusurları da estetiği de en net şekilde belli eden duvarlara bakımı es geçmemek gerekir. Mobilya ve aksesuarlarda da sıkça kullanılan beyaz, artık son yıllarda trend olmuş durumda. Her türlü ortama uyum sağlayan beyaz duvarlarla istediğiniz birçok mobilya ve aksesuarları tamamlayabilir, mekânınıza zarif ve modern bir hava katabilirsiniz.

Modern Dekor

Sadece kullanım kolaylığı değil istediğiniz şık, tarz görünüme kavuşmak dekoratif duvar kaplamalar sayesinde artık mümkün. Uzman kişiler tarafından tasarlanan ve düşünülen dekoratif duvar panellerinin amacı, hızlı akan zamanın yeni çizgileriyle sizi buluşturmak, bunlara birçok kişiden daha önce sahip olmak ve istediğiniz o modern mekâna kısa sürede ulaşabilmenizdir.

Şık Açılar

Mekânın kare, dikdörtgen gibi şekillerine dayanarak açılara önemi ön planda tuttuğunuzda kullandığınız dekoratif duvar panelleri ortamınızda göze çarpacak ve tamamlayıcı bir ürün olacaktır. L bir salonda görsel açıdan ilk dikkat çeken yer, karşı çapraz duvardır. Dekoratif duvar kaplamayı bu alanda uyguladığınızda tamamlayıcı aksesuarlarla istediğiniz görünümü elde eder, ilk bakışta çarpıcı bir görünüm elde edersiniz.

Mükemmel Kanepeyi Bulun

Duvar şeklinize göre seçeceğiniz beyaz ve tonlardaki renklerle mobilyalarınızda vurguyu daha ön plana çıkarabilir, kanepeniz ve dekoratif duvar kaplama panellerinizle de ihtişamı yakalayabilirsiniz. Nötr ya da gri renklerde bir duvar dekorasyonu düşünürseniz, bu renklere zıt olan renkler tercih söz konusudur. Vurguyu hangi kısma ve bölgeye yapacağınız çok önemlidir. Eğer kanepe üzerinde bir vurgu düşünüyorsanız, tamamlayıcı dekoratif duvar kaplama panellerine uyum sağlaması açısından kanepede kullanacağınız zıt renk size istediğinizi verecek ve kanepenizin üzerine tüm dikkatleri toplayacaktır.

Metalik İhtişam

Son yıllarda metal görünümlü ürünlerin ve aksesuarların ön planda olduğunu görüyoruz. Ev, işyerleri, kafeler ve daha birçok kullanım yerlerine de yakışırken, kolayca uyum sağladığı mekânlarda modern ve zengin bir görünümün kapılarını aralamış bulunuyor. Dekoratif duvar kaplama paneli sayısız renk ve ürün çeşitleriyle dizayn edeceğiniz tüm alanlarda isteklerinize cevap verecektir.