Kış ayları kapalı alanlarda geçirdiğimiz zamanın artması ile evlerdeki hazırlıkların da tamamlandığı aylar. Duvar kaplama paneli ile kışa hazır bir evinizin olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik kış aylarında uygulayabileceğiniz harika önerilerle daha konforlu mevsim geçişi sağlayabileceksiniz. Kaplama duvar paneli sayesinde keyif dolu bir kış ayı geçirebilirsiniz. Tuğla duvar paneli örnekleri ile güçlendirilmiş rehber yazımıza hemen geçelim ve kış için önerilerimizi birlikte inceleyelim.

Kaplama Duvar Paneli ile Daha Sıcak Bir Ortam İçin 5 Öneri

Duvar kaplama paneli ile ısı yalıtımı yapmak, pencere ve kapıları hava akımından kurtarmak, doğru havalandırma teknikleri ile ısı kaçmasını önlemlerle kış aylarını rahat geçirebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız 5 öneriyi uygulayarak daha sıcak ve ekonomik bir kış geçireceğinize eminiz. İşte 5 başlıkta kışa hazırlık;

Duvar Kaplama Paneli – Kapı – Cam Yalıtımı

Duvar kaplama paneli kullanarak ısı yalıtımı yapabilirsiniz ancak sadece duvarlardan ısı kaçtığını ve soğuk geldiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Soğuk ve sert geçen kış ayları ile baş edebilmek için kapı ve cam yalıtımlarına mutlaka gerekli önemi vermelisiniz. Aslında havanın büyük dezavantajını kapı ve pencere gibi ısı kayıplarının büyük olduğu alanlarda yaşıyoruz. Yalıtımlı duvar kaplama paneli kullanıyor olsanız bile kapı ve pencere gibi alanları da izole etmeyi ihmal etmeyin.

Kaplama Duvar Paneli ile Isıtma Önerileri

Duvar kaplama paneli ile soğuğa karşı önlemler alabilirsiniz. Uygulanacağı alana göre bazı yalıtım teknikleriyle birleştirilip mekanları sıcak ve soğuktan ciddi ölçüde koruyabilirler. Duvarların hava almasını ve kanserojen madde içermeden kaplanmasını sağlayan duvar kaplama paneli modelleri kendi kişisel zevklerinize göre özelleştirilebilir ve istediğiniz her alana kolaylıkla uygulanabilir. Kış aylarının korkutucu soğukları ile başa çıkmak için muhteşem bir fırsat!

Duvar Paneli ile Halı Kullanımı

Duvar kaplama paneli örneklerine baktığımız zaman etkileyici tasarımlar ve öne çıkan dokular görüyoruz. Sıcak ortamlar yaratmak için çokça bahsettiğimiz “uyum” duvar paneli ile halı seçimi konusunda da karşımıza çıkıyor. Duvarların etkileyici tasarımları mekanlardaki objelerle bütünlük yakalayınca göz dolduran bir atmosfer oluşuyor ve mekanı olduğundan daha seyredilir, sıcak ve samimi kılıyor. Renkli ve dokulu duvar panelleri olan ortamların pastel ve açık tonlarda halılarla tamamlanması mekanın algısını daha geniş kılacaktır. Duvar ve zemin gibi mekan tasarımına doğrudan etki eden iki büyük alan dengeli bir bütünlüğe kavuştuğu zaman göz alıcı tasarımlar kendini gösterecek şık ve güçlü atmosferler yaratılacaktır.

Havalandırma Önerileri

Soğuk havalarda ihmal edilebilen havalandırma, zararlı bakteri ve virüslerin çoğalmasına sebep oluyor. Bu sebeple havalar ne kadar soğuk olursa olsun mutlaka düzenli olarak kapalı alanların havalandırılması ve hava akımının hareketlendirilmesi gerekiyor. Bunun için sabah erken saatte mekanların camlarını açarak havalandırma yapılması gece boyunca tükenen oksijen ve kapalı alan kokularının ortadan kalkmasını sağlıyor. Yatmadan önce ve yemeklerden sonra kısa süreli havalandırma yapmak içerideki ısıyı kaybetmeden havanın tazelenmesini sağlar. Duvar kaplama paneli ile yalıtım sağlanıyorsa zaten kapalı alanların ısınması çok daha kolay olacağı için düzenli olarak havalandırma yapmak önemli. Duvar kaplama paneli duvar kağıdı gibi hava ve oksijen geçirmeyen özelliklere sahip olmadığı için kolaylıkla hava akımını tazeleyebilirsiniz.

İç Açan Duvar Tasarımları İle Yenilen

Kapalı ortamlardaki tazelenme hissini ferah duvar kaplama modelleri ile sağlayabilirsiniz. Açık ve fresh renklerden oluşan tasarımları tercih ederek ferah ortamlar sağlamanız kapalı alanlarda daha keyifli zaman geçirebilmeniz için son derecede önemli. Enerji yönetimi için kapalı alanlarda fazla kalmak olumsuz bir faktör olsa da doğayı ve onun izlerini taşıyan duvar paneli uygulamalarını mekanlara dahil ederek atmosferi iyileştirebilirsiniz. 

Kış aylarında uygulayabileceğiniz birbirinden konforlu öneriler ile hem duvar kaplama paneli hem de tuğla panel hakkında detaylı bir rehber hazırladık. Duvar paneli yeniliği ile kış aylarının sıkıcı ve soğuk havasını yaşam alanlarınızdan atabilir, keyifli bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Kaplama Duvar Paneli ile Uyumlu Mobilyalar

Duvar panelleri size mistik bir hava, huzurlu bir ortam, modern bir mekân ve bunlar gibi fazlasıyla olanaklara sahip olmanızı sağlayabiliyor. Tabii ki bunlar da sizin tercihinize, istek doğrultunuza ve tamamen zevkinize bağlı oluyor. Kaplama duvar paneli kolay uygulanabilirliği, dayanıklılığı ve kullanımda sürekliliğiyle tercih söz konusu oluyor. Bunların yanında şıklığı da beraberinde getiriyor. Tamamlayıcı olarak seçeceğiniz mobilyaların uyumlu olması seçtiğiniz kaplama duvar panelinin çekiciliğini de ön plana çıkarıyor. Geometrica ürün serimizden yapacağınız duvar kaplama panelleri ile mobilya uyumu düşünüyorsanız, daha düz, sade ve net renkleri tercih edebilirsiniz. Duvar ve zemin ortamın ana unsuru olduğu için ortaya koyduğunuz mobilyalarla ve seçeceğiniz renklerle de bütünlüğü sağlayacaksınız. En önemlisi kaplama duvar panellerinin ışığı yansıtması olacaktır. Açık renk duvar kaplama paneli düşünürseniz mobilyalarınızı daha canlı tonlar veya tam tersi koyu tonlarda tercih edebilirsiniz.

Duvar Kaplama Paneli ve Aksesuarlar

Ürünlerin çeşitliliği söz konusu olunca dekorasyonda fikirler de fazlasıyla bulunuyor. Ahşap ve renklerini tercih ettiğinizde, doğal görünüme birçok aksesuarı uydurmanız mümkün oluyor. Taşlar, metal objeler, tercih ettiğiniz duvar panelinin rengine göre kullanacağınız ayaklı lambaderler, sarkıt halat lamba ve avizeler ve çerçeveler ortamınızı canlandırarak size de dinamizm katacak.

Duvar Kaplama Paneli Nasıl Öne Çıkarılır?

Yenilenen ve sürekli gelişen modelleriyle evinize estetik görünümü bütünüyle sağlamak hiç zor değil. Sadece bazı püf noktaları es geçmemek gerekir. Duvar kaplama panelini öne çıkarmak için ilk olarak uygulanacak mekândaki duvarların rengi, zemin rengi, tavan, kapı renklerini ve dokusunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Kesinlikle fazla karmaşa olmadan ama bir o kadar da capcanlı dekorasyon yapmanız mümkün. Kaplama duvar panellerinin zıt renkleriyle harika uyum yakalayabilirsiniz. Duvar paneline monte ettiğiniz bir abajur ile harika ve sıcak ortam da yaratırken duvar panelini de çarpıcı şekilde vurgularsınız. Kullandığınız mobilya, aksesuar gibi ürünleri karmaşık olarak kullanmadan duvar kaplama panelini ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca yeni çıkan brüt beton panel ürünümüze de göz atabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.