Tasarımsal değişikliklerin vazgeçilmez adresi fiber panel duvar kaplama ile geleneksel yöntem kültür taşını karşılaştırıyoruz. Fiber panel tercih etmek için geçerli sebepleri yazımızda bulabilir detaylı ürün incelemeleri için taş duvar paneli sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kültür taşı nedir? Fiber panel nedir? Kültür taşı ile fiber panel arasında ne gibi farklar vardır? Ve daha fazlası. Hepsi bu yazımızda. Haydi başlayalım ve tüm detayları öğrenelim!

Kültür Taşı Nedir?

Fiber panel duvar kaplama muadili olarak görülen kültür taşı nedir? Kültür taşı fiber panellere göre daha geleneksel çözümler olan ve el işçiliği ile hazırlanan tasarım ürünüdür. Duvar kaplama çalışmalarının bazılarının bu yöntemle uygulandığını fark edebilirsiniz. Çimento, beton gibi malzemelerle doğala yakın görünüm elde etmek için hazırlanır, ustanın kişisel yetenekleri doğrultusunda ortaya çıkar. Renk ve model konusunda bonkör olmamakla birlikte uygulama yöntemleri konusunda da oldukça kısırdır. Gelişmiş bir teknoloji çağında el yordamı ile iş yapmanın getirdiği dezavantajları bünyesinde barındırır.

Fiber Panel Nedir?

Fiber panel, tasarımsal değişim arayışına giren ev veya iş yeri sahiplerinin ilk adreslerinden biridir. Birçok model ve dokuda geliştirilen, 3 boyutlu görüntüsü sayesinde doğal görünen, pratik ekonomik bir kaplama ürünüdür. Birçok avantaj sunmakla birlikte en bilinen avantajı ekonomik olmasıdır. Aslı olan ürünlere nazaran çok daha dayanıklı ve çok daha uygulanabilirdir. Esnek formu sayesinde kıvrımlı ve eğimli alanlara bile kolaylıkla uygulanabilir. Renk değişimlerine açıktır, boyanabilir olarak üretilmiştir. Güçlü bir tasarım etkisi olduğu için sıradan bir mekanı bile hızlı ve pratik şekilde gözde bir atmosfere dönüştürebilir. Fiber panel duvar kaplama kişisel zevklerinizle konfor alanlarınızı yenileyebileceğiniz çözüm önerileri sunar.

Kültür Taşı ve Fiber Panel Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Kültür taşı beton ve çimento gibi harçlarla yapıldığı için daha kirli ve zahmetlidir. Malzeme ve işçilik konusunda ortaya çıkardığı bütçe, fiber panel ürünlerine kıyasla daha yüksektir. Kültür taşı değişime ayak uyduramaz, boyanabilir değildir. Ancak fiber paneller rahatlıkla değiştirilebilir ve boyanabilir olarak üretilmiştir. Geçmişin izlerini taşımaya yatkın olan kültür taşının aksine fiber paneller dayanıklı ve ilk günkü gibi kalmayı başarır. Tamir ve tadilat gerektiği zaman kültür taşını zahmetli bir şekilde kırmanız gerekirken fiber panellerde durum böyle değildir. Birkaç vida ile kolaylıkla sökülebilir ve hızlıca geri yerine takılabilir. Ancak kültür taşları yeniden monte etmeye mümkün değildir. Kırım yapıldıktan sonra tekrar harçlarla düzenlenmesi yeniden form bulması gerekir. Daha önce tadilat için kırdığınız bir kültür taşını yeniden kullanmak mümkün değildir.

Neden Fiber Panel Kullanmalısınız?

Hızlı, ekonomik, daha hafif, zahmetsiz ve dertsiz bir yenilik arayışınız varsa kesinlikle tercihiniz fiber panel duvar kaplama olmalı. Kısa sürede uygulanması, kişisel usta yeteceğine mahal vermemesi, kusursuz desen tekrarı öne çıkan özelliklerinden biridir. Aynı zamanda kültür taşının aksine kolay takılıp kolay sökülebilir. Ağır olmadığı için uygulandığı yapıya ekstra yük bindirmez. Değişime ayak uydurur ve boyanabilirdir. Esnek formu sayesinde kıvrımlı ve eğimli alanlara kolaylıkla uyum sağlar. Tüm bu özellikleri onu tercih edilebilir yaparken kullanılabilirliğini de artırıyor. Artık daha çok tercih edilen ve uygulandığı alanlarda hızla fark edilen özel tasarım fiber paneller her yerde karşımıza çıkıyor.

Fiber Panel Fiyatları

Fiber panel fiyatları kültür taşlarına göre çok daha fazla avantajlıdır. Geniş bir kullanım alanı olması sayesinde birden çok modele sahip olabileceğiniz gibi oldukça küçük bütçelerle büyük değişiklikler yapabilirsiniz. Eskimeyene, dayanıklı ve kırılmaz bir yapıya sahip fiber panel duvar kaplama çalışmaları için taş duvar paneli sayfamızı ziyaret etmeniz yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.