aş görünümlü duvar paneli nedir? Nasıl avantajları vardır? Fiyatları nelerdir? Hepsi eve daha fazlası için taş duvar paneli hakkındaki bu yazımızı okumaya devam edin.

Taş Görünümlü Duvar Paneli Nedir? 

Doğal ve sofistike görünümleriyle mekanlarda sık sık kullanılan taş duvar kaplama panelleri dekorasyon sektöründe en sık kullanılan hazır panel uygulamalarıdır. Birbirinden güzel renk ve dokularda onlarca çeşidinin olması kullanım alanlarının da fazla olmasını sağlıyor. İç mekan ve dış mekan tasarımlarınızda kullanabileceğiniz bu paneller, ortamların enerjisini değiştirerek bambaşka atmosferler yaratabiliyor. Sofistike, Vintage, Modern, Sürreal veya Retro. Hemen hemen her tarz için bir taş panel modeli bulmak mümkün. Renkleri ve dokularıyla birlikte oldukça etkileyici olan panelleri kullanmak için tek yapmanız gereken bir modele karar vermek. Ayrıca hızlı, kolay uygulanması ve uzun ömürlü olması da cabası.

Taş Görünümlü Duvar Paneli Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Her bakımdan üstün özelliklere sahip olan taş görünümlü duvar paneli modelleri günümüzde de hala büyük beğeni toplamaktadır. Zamansız bir zarafete hayat veren taş panel ürünleri, her alana kolayca adapte edilebilir. Özellikle yalıtımın avantajları taş duvar ürünlerini ilerletir. Sonuç olarak, yaşam ve çalışma alanları ve duvar taşları yüksek kalite standartlarını karşılamaktadır. Oldukça pratik ve kullanımı kolay panel duvar modeli geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Dekoratif taş türünü kişisel zevkinize ve mekansal yapınıza göre seçilebilmektedir. Ses yalıtımı, dekoratif taş modellerinin en önemli avantajlarından biridir. Aynı zamanda bakımı kolay olduğu için bu ürünler her zaman tercih edilmektedir.

Taş görünümlü duvar paneli, çeşitli levhalar şeklinde satılan ürünlerle kıyaslanamayacak birçok mükemmel özelliğe sahiptir. Bu açıdan özellikleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

  • Herhangi bir boya uygulanabilir.
  • Çok sağlam ve hafiftir.
  • Yapıştırma ve sıkma ile yüzeye montaj yapılabilir.
  • Taş görünümlü paneller ile doğal taş panellerini ayırt etmek oldukça zordur. Bu açıdan birebir bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Ses emici, yalıtkan, su itici bir malzemedir.
  • Ek işletme maliyetlerini azaltır.
  • Paneller yanmaz yapısı kıvılcımları önler ve küflenmeyi önler.
  • Taş görünümlü paneller, hafifliği ve aşınma direnci nedeniyle binlerce endüstri tarafından beğenilmektedir.

Taş Görünümlü Duvar Paneli Nerelerde Kullanılır?

Taş görünümlü duvar paneli modelleri birçok mekana uyum sağlar. Ofis ve kafe tasarımında sıcak ve samimi bir ortam yaratmak için yaygın olarak kullanılırken, ortama retro bir hava katarak ofis veya iş yerinizin sıcak ve samimi bir ortam hazırlamasına yardımcı olur. Taş görünümlü duvar panelleri zarif ve doğal görünümleriyle sizi her zaman doğaya çeker. Bu sayede size ve müşterilerinize güvenli ve konforlu bir ortam sunar. Aynı koşullar ve faktörler eviniz için de geçerlidir. Taş görünümlü duvar panellerini banyo, mutfak, oturma odası ve yatak odası gibi birçok alanda kullanabilirsiniz. Özellikle dekorasyonunuzda büyük değişiklikler yapmak istiyorsanız en nitelikli öneri bu duvar panelleridir. Üstelik taş görünümlü duvar paneli fiyatları bütçenizi de zorlamaz.

Taş Görünümlü Duvar Panelinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir? 

Bu paneller hem çok ekonomik çözümler üretebiliyor hem de kullanıldığı zeminin fiziksel özelliklerine bakmaksızın kolaylıkla uygulanabiliyor. Taş görünümlü panel, tadilat gerektiği zaman küçük parçalarla sökülebilir halde üretiliyor ya da demonte olarak kullanılabilirliği sayesinde sökülen yerden başka bir yere tekrar uygulanabiliyor. Yapısı gereği taşlardan oluştuğu için uzun yıllar kullanmak mümkün. Ayrıca ısıya dayanaklı olmasından dolayı yangın gibi tehlikelere karşıda son derecede koruyucu. Duvarlar gibi mekanın büyük kısmını kaplayan alanları dekore ederken mutlaka güvenlik önlemlerini de göz önünde bulundurmalı yangına ve ısıya dayanıklı malzemeler kullanmalısınız. Yangın dayanıklılığı gibi su ve nem dayanıklılığı da çok önemlidir. Mekanın su sızıntılarına karşı direnebilmesi veya nemli ortamlarda deforme olmaması için nem ve suya karşı dayanıklı olması gerekmektedir.

Taş Görünümlü Duvar Paneli Fiyatları 

Taşların birbiri ile uyumu ve renk doku tekrarı ile tasarlanarak üretilen taş duvar paneli uygulamaları, dekorasyon çalışmalarına uzun ömürlü ve ekonomik çözümler sunuyor. Bu uygulamaların maliyetlerini belirleyen en önemli unsur ise metrekare hesaplamaları. Panellerin fiyatları kullanılacak alanın metrekareleri ile hesaplanmakla beraber seçilen modelin tasarımsal nitelikleri de etkendir. Taş görünümlü duvar paneli fiyatları için net bir rakam sunmak mümkün değildir. Ancak uygulanacak mekanın ölçüleri ve modelin maliyetleri ile birlikte hesaplanabilir. Yine de genel olarak birçok uygulamaya nazaran ekonomik çözümler sunduğunu söyleyebiliriz. Dekorasyon çalışmalarında en büyük faydayı ve etkiyi yaratacak olan taş görünümlü panel sunduğu avantajlar karşısında maliyetiyle de sizi oldukça memnun edecektir. En net taş görünümlü duvar paneli fiyatları, model ve metrekare bilgilerini bize iletmenizle belirlenecektir.

En Güzel Taş Görünümlü Duvar Panelleri

Birbirinden güzel modeller içerisinde mekanınıza en uygun olanı seçmekte zorlanıyorsanız profesyonel ekibimize danışabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hem iç mekan hem de dış mekan için yaratıcı çözümler sunun taş serileri mekanınızın enerjisini değiştirecek ve görsel bir şölen sunacaktır. Eğer küçük bir alana uygulama gerçekleştirecekseniz mekanın ışığını ve seçtiğiniz modelin taş büyüklüklerini dikkate almanızı tavsiye ederiz. Dış mekanlar için daha iri ve renkli modelleri tercih edebilirken iç mekanlarda açık renkleri ve küçük taşları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Mutfak, banyo, salon hatta TV ünitesi için taş panelleri uygulayabilirsiniz. Bunlara ek olarak dış cephe çalışmalarında, peyzaj dekorasyonlarınızda da taş panelleri kullanmak oldukça etkileyici bir yol. Sizin için seçtiğimiz uygulama örneklerine göz atın, taş panellerin kısa sürede ne kadar etkileyici sonuçlar yarattığını göreceksiniz. Taş panel için web sitemizden modellerimizi inceleyebilir ve hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dış Cephe İçin Taş Görünümlü Duvar Paneli

Tek bir işlemle harikalar yaratmak isterseniz işte doğru yerdesiniz. Dış cepheler ısı ve ses yalıtımları açısından oldukça önem taşır. Kullandığımız mekânın ilk dikkat çeken yerleridir. Dışarıda kaldığından yağmur, güneş gibi çeşitli zararlara maruz kalır. Uzun vadede dış cepheyi korumak oldukça zordur. Taş görünümlü panel size birebir taş görünümünü yaşatacak hatta belki siz bile ilk bakışta gerçek taş zannedeceksiniz. Uygulama esnasındaki kolaylığı ve binaya zarar vermeden döşenmesi en büyük artılarındandır. Binanızdaki ısıyı muhafaza eder ve sizi yakıt masrafından kurtarır. Gerçek taş uygulaması gibi maliyetli ve uğraştırıcı değildir. Sağlam ve doğal görünümü ile yeterli kalmayıp bu özelliklerini de tam olarak yerine getirir.

Ofis İçin Taş Görünümlü Duvar Paneli

Evlerimizde olduğu kadar çalışma alanlarımızda da çokça vakit geçirdiğimiz ofisler için duvar dekorasyonu oldukça önemlidir. İç açıcı duvarlar çalışma esnasında birçok işe odaklanmanızı zorlaştırmayacak ve sizi yormayacaktır. Ofis imajınızı da doğru tanıtmanıza yardımcı olacak muhteşem tasarım için, taş görünümlü duvar paneli tam da size göre. Ofisiniz eğer ışığı tam ölçüde alıyorsa şansınız büyük demektir birçok rengi kullanabilir ve çalışan ekipler için de odaklanacak harika ortamlar oluşturabilirsiniz. Fakat ışığı tam olarak almayan bir konumdaysanız açık renk taş duvar panellerini tercih etmelisiniz. Taş duvar panelleri kolay sökülebilir ve duvara zarar vermez. Bu sayede siz de sonraki zamanda ofis değişimi yapacaksanız bile kullandığınız duvar panellerini diğer çalışma alanınızda kullanabilirsiniz. Sürdürülebilirliğinin çok hoşunuza gidecek bir avantaj olduğu kanaatindeyiz. Taş duvar panelleri ofisler için çokça kullanılan bir uygulamadır. Güçlü bir değişim getirir ve bulunduğunuz ortamdaki mobilya, materyal ve aksesuarları da büyük oranda etkiler. Yoğun iş hayatı temposunda bunlara çok fazla zaman ayırmadan sizin de işinizi kolaylaştıracak bu ürünler çok doğru bir tercih olacaktır.

Taş Görünümlü Duvar Paneli mi Arıyorsunuz?

Taş duvar paneli arayanlar bu yazımızı baştan aşağı da okuduğunda ne kadar mantıklı bir seçenek olduğunu fark edeceklerdir. Sayfamızda bulunan birçok taş duvar paneli modelleri arasından ofisiniz, eviniz yani kısacası kullanmak istediğiniz tüm yaşam alanlarınız için çeşitler mevcuttur. Eski görünümden sıyrılmak, yeniliklere de şans vermek istiyorsanız taş duvar panellerimiz tam size göre. Doğallığın getirdiği şık görüntü ile istediğiniz farklı mekâna kavuşacaksınız. Bulunduğunuz yerlerde sadeliği ve bütün bir görünümü elde etmek zor değil. Taş görünümlü duvar paneli fiyatları metrekare bazında hesaplanır. Gerçek taş uygulamasından oldukça az maliyetlidir. Taş görünümlü duvar paneli fiyatlarını merak ediyorsanız, vakit kaybetmeden ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

2021 Yılının En Trend Taş Görünümlü Duvar Paneli Örnekleri

Dekoratif duvar paneli sistemi, modern ve dinamik bir görünüm elde etmek için iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır. Geçtiğimiz birkaç yılın taşları, günümüzün dekoratif konseptlerine göre yeniden şekillenmiştir. Sonuç olarak, taş görünümlü duvar paneli modelleri sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Bu ürünler, doğal taştan daha hafif ve uygulaması kolay olduğu için tercih edilmektedir. Duvar panellerini herhangi bir mekanda kullanmak, boya, yalıtım gibi giderleri azaltarak bütçenize yardımcı olur. Bu panellerin kullanımı giderek artmasının nedeni ise bakteriyel olmama ve alev tutmama özelliğine sahip olmasıdır. Farklı renk seçenekleri bulunan taş duvar panelleri, her türlü tasarım için kullanma imkanı verir. Taş duvar panelleri evlerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle dış mekan balkonlarında ve diğer mekanlarda kullanılsa da banyo, restoran ve diğer mekanlarda da kullanılabilir. Bu açıdan taş duvar modeli doğanın güzelliğini ayağınıza getirmektedir. Taş görünümlü duvar paneli fiyatları uygun olması ile ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı taş duvar paneli satın alarak evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Aynı zamanda geniş renk skalası sayesinde evinizde yaratmak istediğiniz havayı zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.