Dekoratif kaplama her geçen gün yerini sağlamlaştırıyor. Sunduğu avantajlarla tercih edilebilirliğini artıran şahane duvar panelleri hem tasarım hem de kullanım alanlarında oldukça hayat kurtarıcı özellikler sunuyor. Pratik ve ekonomik olmasına dayanıklı ve hijyenik olması da eklenince vazgeçilmez bir tasarım çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Beton duvar paneli örnekleri ile inceleyeceğimiz dekoratif duvar kaplama modelleri hakkında merak edilenler bu yazımızda.

Dekoratif Kaplama Nedir?

Dekoratif kaplama iç ve dış cephede kullanılan en son teknoloji dekoratif tasarım ürünüdür. Tavan, zemin ve tüm duvarlarda uygulandığında büyük çaplı değişim sağlar. Isı yalıtımı ve ses yalıtımı konusunda mükemmel koruma sağlar. Dekoratif kaplama içeriğinde kanserojen ve toksik kimyasalı madde bulundurmaz. Polietilenden üretilmiştir ve kokusuzdur. Bakteri üremesine engel olup, nem ve küf oluşumuna sebebiyet vermez. Alev almazdır, ateşi yürütmez. Çok ağır olmadığı sürece darbelere karşı dayanıklıdır. En kullanışlı olan özelliği de boyanabilir olması ve yüzeyin kolayca temizlenebilmesidir.

Dekoratif Kaplama İşlemi Nasıl Uygulanır?

Duvar kaplama işlemi yapılmadan önceki esnada duvar kaba inşaatı bitmiş ve tozu attırılmış tüm yüzeylerde uygulama yapılabilir. Duvarı en ve boy ölçümü yapılır. Sonrasında panel ölçümü de alınarak duvarla birebir uyumu sağlanır. Ürüne uygun elektrikli testere veya spiral jet taşı ile kesim sağlanır. Ölçüsü alınıp duvara göre ayarlanan ve kesilen dekoratif kaplama panel duvara ona uygun matkap yardımıyla monte edilir. Dekoratif duvar panelinin ek kalan yerlerine dolgu mastiği ve sertleştirici katılarak ara bölgelere uygulanır. Dolgu mastiği uygulandıktan sonra inceltici ile rötuşlanır. Son olarak dekoratif duvar paneli boya işlemi tamamlanır ve kullanıma hazır hale gelir.

Dekoratif Kaplama Nasıl Yapılır?

İç ve dış mekânda tercih edeceğiniz duvar panelleri genellikle poliüretan malzemeden üretilmiştir. Poliüretan malzemeden üretilen dekoratif duvar panelinin avantajları hafif ve bir o kadar da güçlü malzemeye sahip olmasıdır. Bu malzeme sayesinde dekoratif duvar paneli solma yapmaz, darbelere dayanıklıdır, küflenmez ve az bakım gerektirir. Plastik bir malzemeden oluşan herhangi bir ürün yangına dayanıklı değildir ve hemen alev alır. Poliüretan malzemenin kullanımı bu açıdan da oldukça rahattır ve alev almaz. Dekoratif amaçlı olarak kullanacağınız gerçek taş, ahşap, beton panel uygulamaları zahmetlidir ve etrafta fazlasıyla inşaat tozu ve döküntülerini bulundurur. Hayatınıza katacağınız yeni bir tarz ve modern tasarımlar bu kadar zor olmamalı. Bunun adına tercih edeceğiniz dekoratif duvar kaplama sizleri tümüyle bu gibi zorluklardan kurtarır ve büyük değişimleri baştan yaratır.

Dekoratif Kaplamanın Faydaları

Yaşam alanlarında ne kadar zaman geçirdiğimizi düşünürsek psikolojimize ve duygu durum değişikliklerimize doğrudan etkileri olduğunu anlayabiliriz. Duvarların kasvetli ve sıkıcı yapılarını keyifli dekoratif duvar paneli uygulamaları ile değiştirerek ruhsal iyileşmeyi atmosferde yakalayabiliriz. Renklerin ve dokuların alandaki enerjiye doğrudan etken olduklarını unutmamalısınız. Sıkıcı ve karamsar bir mekanda sürekli zaman geçiriyor olmak büyük dezavantajlar getireceği gibi evinizin algısını da kötü yönde etkileyecektir. Ruhsal olarak iyi hissetmenizi sağlayacak doğal dokular ile evinizi yeniden şekillendirin ve aradaki farkı görün ???? Kapalı ortamlara gelen doğal enerjiyi çok seveceğinize eminiz. Hem görünüm olarak birçok avanta sunacak hem de duvarlarınıza zarar vermeden yenilik yapmanızı sağlayacak.

Dekoratif Kaplama Önerileri

Dekoratif kaplama her alanda kullanılabilir. İç ve dış mekanlar dahil istediğiniz her alanda özgürce değişim başlatabilirsiniz. İster mutfak ister banyo! Dayanıklı ve güçlü duvar panelli modelleri kolayca temizleniyor, sudan ve nemden etkilenmiyor, hijyenik ve kanserojen madde içermiyor! Tüm bunlar bile iç mekanlarda değişimi başlatmak için yeterli. Ancak üstüne bir de yaratıcı ve göz alıcı tasarımları eklenince vazgeçilmez bir tasarım unsuru olmayı başarıyor. Zamanla değişime ihtiyaç duyan tüm alanları hiçbir ön koşul olmadan yenileyebilir, kolaylıkla atmosferi değiştirebilirsiniz.

Neden Dekoratif Kaplama Modellerini Kullanmalısınız?

Dekoratif kaplama modelleri işletmeler için sıklıkla tercih ediliyor olsa da her alan için önemli faydalar sunuyor. Sadece işletmelerin değil evlerin, bahçelerin hatta fuarların bile vazgeçilmezi haline gelen panelleri kullanmanız için onlarca sebep var. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmasına rağmen ekonomik olması, uygulandığı alana vida deliklerinden başka zarar vermemesi, kolaylıkla sökülebilmesi ve demonte olması bunlardan bazıları. Kanserojen madde içermeyen nadir tasarım elementlerinden biri. Ayrıca değişime ayak uyduran boyanabilir bir yapıya da sahip! İstediğiniz her alanda kullanmanızı sağlayan sudan ve nemden etkilenmeyen, alev almayan formu sayesinde her zaman güvendesiniz. Doğal ürünleri kullanmanın zor olduğu banyo, mutfak ve dış mekan gibi alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Uygulanmış Olan Dekoratif Kaplama Modelleri

Her biri birbirinden etkili ve güzel tasarımlarla hazırlanmış, tamamına duvar paneli uygulanmış alanları fotoğraflarla aşağıda görebilirsiniz. Birçok farklı sektör ve evde kullanımı yaygın olan bu modelleri inceleyerek kendi konfor alanlarınız için tercihler yapabilirsiniz. Hem iç hem de dış mekandan örneklerle geniş bir yelpaze sunuyor, panellerin kolay uygulanabilir olmasından dolayı herkese kolayca sahip olabileceklerini hatırlatmak istiyoruz. Yepyeni tasarımlar, güçlü formlar, yaşam alanlarını tamamen değiştiren renkler, kusursuz desen devamlılığı! Dayanıklı ve doğal görünümlü panellerin sadece birkaç özelliği. Dekoratif kaplama sayesinde istediğiniz ve hayal ettiğiniz yaşam alanlarına, dış cephe kaplamalarına ve işletme tasarımlarına sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken bir model tercihi bildirerek uygulama istediğiniz alanın ölçülerini bize iletmek. Hepsi bu kadar, değişim hemen yanı başınıza gelecektir ????

Dekoratif kaplama hakkında merak edilenleri ve kullanım önerilerini paylaştığımız yazımızın sonuna geldik. Ev ve iş yerlerinizde kullanabileceğiniz hijyenik ve pratik tasarım çözümü olan beton duvar paneli ile yenilenen yaşam ortamlarını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Konfor alanlarınızdaki tüm yenilikleri duvar panelleri ile başlatabilir, özel tasarım ortamlarda tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Şimdi hemen bu zevkli tasarımları keşfedin ve değişime merhaba deyin!