Farz edelim ki yeni bir ev ya da ofise taşındınız veya taşınmayı planlıyorsunuz. Hal böyleyken, tekdüze mekanlar artık sizi cezbetmiyor, hayatınıza renk katacak yeni ve farklı bir şeyler arıyorsunuz. Bu yazıda, evinizi veya iş yerinizi dekore ederken tuğla serisi duvar paneli tercih etmenin size ne gibi avantajlar sağlayacağından bahsedeceğiz. Yazımızın kafanızda oluşan birçok soruyu cevaplayarak doğru karar vermenizi kolaylaştıracağını umut ederiz.

Ne demiştik? Yeni evinizde veya iş yerinizde kişisel zevklerinizi yansıtacak, sevdiklerinizle ve müşterilerinizle birlikte keyifli anlar yaşayacağınız kişilik sahibi ortamlar yaratmayı arzu ediyorsunuz. Yeni başlangıçlar sizi heyecanlandırıyor, öte yandan işin dekorasyon boyutu gözünüzde büyüyor. Geçmişte yaşanmış kötü deneyimler bir bir gözünüzün önüne geliyor. Bitmek bilmeyen tadilat işleri yüzünden bir türlü taşınamamak, bilhassa restoran ve kafe gibi mekanlarda sık sık dekorasyon yenileme ihtiyacı, çimento, alçı, kum gibi inşaat kirlilikleri ve daha birçok sorun sizi alternatif çözümler aramaya itiyor.

Tam da bu aşamada, tuğla görünümlü dekoratif duvar panelleri çekiyor dikkatinizi. Yeni evinizde veya iş yerinizde uygulayabileceğiniz pratik ve şık bir çözüm olabileceğini düşünüyorsunuz, gelgelelim karar vermekte zorlanıyorsunuz. Kafanızdaki soru işaretlerini giderecek kaynaklar arıyor ama sorularınızın cevabını bulamıyorsunuz…

Türkiye’nin önde gelen dekoratif fiber panel üreticilerinden biri olarak, bu yazıyı tuğla serisi duvar paneli konusunda kafanızda oluşan soru işaretlerini cevaplamak için hazırladık. Aslına bakarsanız, düşünecek fazla bir şey yok. Neden derseniz, tuğla serisi duvar paneli, zengin ve renk seçeneğinden montaj ve kullanım kolaylığına, dayanıklılıktan sağlık ve çevre dostu olmasına kadar sayısız avantaja sahip. İsterseniz şimdi bu avantajlara birlikte göz atalım:

Tuğla serisi duvar paneli gerçekçi bir görüntü oluşturur mu?

Dekoratif duvar kaplama panelleri, desen ve renk bakımından birebir tuğla görüntüsü vermenin yanı sıra realistik dokuları sayesinde onlara dokunduğunuzda gerçek tuğla hissi verir. Dahası, tüm modellerin desen devamlılığına sahip olması sayesinde uyguladığınız yüzeylerde doğala en yakın görünüm elde edersiniz.

Tuğla serisi duvar paneli nerelerde kullanılabilir?

Polyester, fiberglass ve taş tozundan imal edilen tuğla görünümlü duvar panelleri, vida ve dübel yardımıyla tavan yüzeyleri dahil kaba inşaatı bitmiş tüm yüzeylere uygulanabilir. Bu tasarım konusunda sizi özgürleştiren son derece önemli bir avantajdır. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabileceğiniz fiber duvar panelleri yağmur, güneş ve ultraviyole ışınları gibi dış etkenlerden etkilenmez. Dahası, su ve nem geçirmediklerinden mutfak, banyo gibi mekanlarda, B1 sınıfı alev geciktiriciliği sayesinde yoğun güneş ışınlarına veya ısıya maruz kalan yüzeylerde kullanabilirler. İnsan başka ne ister ki?

Tuğla serisi duvar paneli pratik midir?

Zengin desen ve renk seçeneğine sahip olan tuğla serisi duvar paneli ile gerek uygulama ve gerek kullanım aşamasında birçok soruna veda edersiniz. Boya ve izolasyon maliyetleri, doğal taş uygulamalarında tipik olarak oluşan bölgesel dökülme ve derz boşlukları, ayrıca çimento, alçı ve kum gibi inşaat kirlilikleri fiber duvar panelleri ile tarihe karışır.

Tuğla serisi duvar paneli kolay uygulanır mı?

Kolaylıkla delinebilen fiber duvar panelleri, dekupaj veya elmas testere kullanılarak istenilen ölçülerde rahatlıkla kesilebilir. Esnek yapıları sayesinde oval ve hareketli formlar verilerek tonoz ve kemer gibi alanlara uygulanabilir, şömine ve sütunları kaplamak için kullanılabilirler. Dahası, fiber duvar panellerini istediğiniz renge rahatlıkla boyayabilirsiniz. Vidalı sabitleme yöntemi sayesinde, özellikle dekorasyon değişikliği gerektiren restoran ve kafe gibi işletmelerde uygulanması son derece pratik ve zahmetsizdir. Kolay demonte özelliği ile, söküldükten sonra yeniden boyutlandırılarak farklı bir alana uygulanabilirler.

Tuğla serisi duvar paneli başka ne gibi avantajlara sahip?

Fiber duvar panellerinin avantajları bunlarla da sınırlı değil. Dekoratif fiber paneller, darbe emici özelliği sayesinde yüksek darbe dayanımına sahiptir. İsterseniz kaplanan yüzeylerin üzerine dekoratif materyaller asabilir, vitrin ve fuar standlarında dekor tasarımı için kullanabilirsiniz. Fiber duvar panelleri montaj yapılan yüzeye vida delikleri dışında herhangi bir zarar vermez.

Tuğla serisi duvar paneli bakım gerektirir mi?

Yapı ve inşaat izni gerektirmeyen fiber duvar paneli, doğal taş uygulamalarına kıyasla daha pratik, hafif, uzun ömürlü ve kullanışlıdır. Yıkanabilir/silinebilir olmasının yanı sıra ekstra bakım gerektirmez. Ve son olarak, tuğla görünümlü fiber duvar panelleri çevre dostu olup kanserojen veya sağlığa zararlı hiçbir madde içermez.

Bu bilgilerin tuğla görünümlü fiber duvar paneli konusunda kafanızdaki soru işaretlerini giderdiğini umarız. Hâlâ aklınızda bazı sorular varsa bize ulaşmanız yeterli.

Keyifli mekanlarda yaşanan sağlıklı, mutlu ve huzurlu hayatlar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.