İç mimari modern trend dediğimiz zaman değişen birçok tasarım algısının varlığını hatırlıyoruz. Yıllar içerisinde değişen ve gelişen tasarım trendleri her sene farklı olgularla karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda kullanımı oldukça artan duvar panelleri de bu değişimlerden biri. Bu yazımızda 2021 yılında karşımıza çıkacak iç mimari trendlerini konuşacağız. Her tasarım trendinin uyum sağladığı tuğla panel örnekleri ile koltuk, mutfak, banyo ve bahçelerdeki değişimlerden bahsetmeye hazır mısınız? O zaman hemen başlayalım.

İç Mimari Modern Trend ve Koltuklar

Yaşam alanlarımızın belki de en etkileyici ve önemli unsurları koltuklar. Günün yorgunluğunu attığımız, misafirlerimizi ağırladığımız ve ailecek mutlu zamanlar geçirdiğimiz koltuklar 2021 yılında bazı değişimlere uğruyorlar. İç mimari trend kapsamında değişimin renklerden başladığını söyleyebiliriz. 2021 itibarıyla canlı ve parla renklerin yerini soft ve pastel renklere bıraktığını göreceğiz. Açık pastel pembeler ve yeşiller sıkça karşımıza çıkacak. Mavinin doğal ve uçuş uçuş tonları koltuklardaki yerini almaya geliyor. 2021 itibarıyla koltuklar geri plana çıkacak soft renklerle tercih edilecek ve yan aksesuar olarak metal, krem ve pirinç tercih edilecek. Duvar panelleri ile kombinlemek için harika bir sezon bizi bekliyor. Bu, koltukların soft tonlarını kullanarak duvarları öne çıkaracağımız yeni bir tasarım dönemi başlıyor demek. 2021’de koltuk takımları soft, duvarlar canlı olacak.

İç Mimari Modern Trend ve Duvarlar

2021 iç mimari modern trend kapsamında karşımıza çıkan bir diğer yenilik ise duvar tasarımlarında. Ahşap, beton, tuğla ve taş gibi serileri daha sık görmeye başlayacağımız, görkemli tasarımların konfor alanlarına eşlik edeceği şahane trendler kapıda. Doğal ve dokulu duvar panelleri ile duvarlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. 3 boyutlu formları 2021 trendlerine uyum sağlamakla birlikte değişen tasarım trendleri için boyanabilir olarak üretiliyor. Önümüzdeki birkaç sene kullanım oranında ciddi artış göreceğimiz duvar panelleri için evinizin veya işletmenizin diğer tasarım alanları ile uyumunu yakalamak için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İç Mimari Modern Trend ve Mutfak

2021 yılı ile artık konfor ve tasarımın ön plana çıkmasına şahitlik ediyoruz. Tasarımsal olarak güçlü ve başarılı olan işlerin artık kullanım kolaylığı da ciddi önem arz ediyor. Tüketim çağında yoğun iş tempoları ile yaşarken her yaşam alanının konforlu olması vazgeçilmez bir ihtiyaç halini aldı. Hal böyle olunca mutfak tasarımlarında karşımıza iç mimari trend tercihlerinde kullanışlı ve geniş alanlar çıkıyor. Evin ruh halini yansıttığı söylenilen mutfakların tasarımları da elbette büyük öneme sahip. Duvar panelleri ile mutfaklarınızdaki konforlu değişimi sağlayabilirsiniz. Isı ve nemden etkilenmeyen bu paneller mutfak gibi alanlarda kullanmak için son derecede uygun. Zarifliğin 2021 itibari ile mutfaklara girmesi, depolama ve raf gibi alanlara olan ihtiyacın artması mutfak duvarlarına kullanmak için bize yol gösteriyor. Bizim de bu aşamada önerimiz mutfak duvarlarınızı kaplama panellerle ön plana çıkarmanız.

İç Mimari Modern Trend ve Banyo

Banyonuzu yenilemek için 2021 harika bir zaman! Banyo tasarımlarının iç mimari trend kapsamında değiştiğini görmekteyiz. Artık banyolarda ahşabı ve duvar desenlerini daha çok göreceğiz. Ahşap, 2021 banyo trendlerinin vazgeçilmez bir yapı taşı olacağa benziyor. Başta bana gibi çok fazla su ve nem olan bir alanda ahşap kullanma fikri korkunç gelse de duvar panellerinin sudan ve nemden etkilenmediğini düşünüp cesaret bulabilirsiniz. Ahşap duvar panelleri banyolarda harikalar yaratacaktır. Hemen deneyip modern bir banyoya sahip olabilirsiniz.

İç Mimari Modern Trend ve Bahçe

Ailecek zaman geçirdiğimiz keyifli ortamlardan biri de bahçeler. İç mimari modern trend çalışmaları 2021 yılında bahçeleri de yeniliyor. Daha fazla kullanım alanı ve parkların bize göz kırptığını görmekteyiz. Duvar panelleri ile harika bahçe tasarımları yapabilir küçük park alanları ile çocuklarınıza ve evcil hayvanlarınıza eğlenceli zamanlar yaşatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken beğendiğiniz bir duvar panelini seçmek. Taş, tuğla, ahşap veya beton. Bahçeler için yüzlerce farklı seçeneğiniz olduğuna emin olabilirsiniz.

İç mimari trend yapılarını koltuk, mutfak, banyo ve bahçe başlıkları ile inceledik. 2021 yılında gelişen tasarım alışkanlıklarını anlatırken her trende uyum sağlayan tuğla panel içinde etkili örnekler sunduk. Yeni yılda yeni bir yaşam alanı yaratarak 2020’nin kötü etkilerini silmeye ne dersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir