Siyah objeler, siyah mobilyalar ve siyah duvarlar… Siyah, son zamanlarda ev dekorasyonunda en çok kullanılan renklerden biridir. Siyah, dekorasyona özellikle şık bir hava katmaktadır. Siyah bir tasarım, stil sahibi evler için oldukça idealdir. Siyah asaleti vurgulayan özel bir renk olsa da dekorasyonda kullanırken dikkatli olunmalıdır. Siyah renk ev dekorasyonu denildiğinde ilk akla gelen renklerden biridir. Siyah renk evinize cesur bir görünüm sunar. Siyah mobilyalar, ihtişamlı görünümü ile siyah objeler ve duvarlar iddialı bir tarzın parçalarıdır. Bütün bu detaylar, siyah ev dekorasyonun önemli bir parçası olarak iç mekânlarda yeni ve ihtişamlı bir stil yaratır.

Günümüzde de bir trend haline gelmiş olan siyah ev dekorasyonu, evin bütününe ya da farklı bölümlerine uygulanan bir dekorasyon biçimidir. Siyah renk, gündelik hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Özellikle çevremizdeki pek çok şeyin endüstriyel ürün olduğu düşünülürse, bu ürünlerde siyahla ne kadar çok karşılaştığınızı fark edebilirsiniz. Dolayısıyla gündelik hayatta karşılaştığımız birçok eşyada ve dekorasyon dünyasında siyahla çok sık karşılaşırız. Bu asil ve çarpıcı rengin iç mimarlar ve tasarımcılar tarafından sevilmesi ve çok sık kullanılması aslında boşuna değildir. Siyahın hemen her tasarım alanında sunduğu imkânlar o kadar geniştir ki bu anlamda onunla rekabet edebilecek ikinci bir renk bulmak zordur. Siyahın modası, dönemi, yenisi ya da eskisi yoktur. Siyah, dünden bugüne kesintisiz olarak var olmuştur ve var olmaya devam edecektir. Siyah ev dekorasyonu, brüt beton panel, dekorasyon fikirleri nelerdir gibi konuyla ilgili önemli tüm detayları bir araya getirdik. Eğer siz de evinizde siyah bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız bütün sorularınızın yanıtlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Siyah Ev Dekorasyonu için Fikirler

Siyah, her mekânda uygulanabilen en çekici renklerden biridir. Çünkü tasarım detaylarını doğru belirlemezseniz sıradan bir tarz elde edebilirsiniz. Bu yüzden siyah ev dekorasyonu önerileri ile siyahı en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Siyah ev dekorasyonu, daha iddialı bir tarz yaratmak isteyen kişiler için harika bir seçenek. Çeşitli renk ve dokularla zenginleşen bu dekorasyonda tasarımın planlaması iyi yapıldığı takdirde harika bir tarz ortaya çıkacaktır. Diğer yandan bütün dekorasyon stillerinde olduğu gibi siyah ev dekorasyonunda da ilk başta küçük görünen fakat önemli bir etkisi olan detaylar olabilir. Bu yüzden siyah rengin ön planda olduğu evlerin dekorasyonunda en küçük ayrıntılar bile gözden kaçırılmamalıdır. O halde görenleri hayran bırakacak nitelikte yapılacak siyah ev dekorasyonuna göz atalım.

  1. Mat Siyah Ev Dekorasyonu

kumusoglu insaat ikitelli tas tugla ahsap beton gorunumlu fiber duvar paneli14 1

Mat siyah ev dekorasyonu, son zamanlarda özellikle modern evlerde karşılaştığımız dekorasyon tasarımları arasında gösterilebilir. Mat bir dokunun siyah renkle harmanlandığı bu dekorasyonda, kontrast oluşturmak oldukça önemli bir konudur. Çünkü mat, tasarımda çok fazla kullanılırsa muhtemelen soğuk bir etki yaratacaktır. Bu yüzden evinizin bir kısmında mat siyah kullanmak istiyorsanız bunu olabildiğince dikkatli yapmalısınız. Evinizde mat siyah kullanmaya karar verdiyseniz duvarlarınızda bu renge yer vermek ideal olacaktır. Çalışma odası dekorasyonunda verimliliği etkileyeceği düşüncesiyle siyah renk önerilmese de oturma odası duvarlarının bir bölümünde veya antre duvarlarında kullanabilirsiniz. Bunun dışında eğer banyo dekorasyonunu değiştiriyorsanız fayansların yine mat siyah olması harika bir görünümün yaratacaktır. Aynı zamanda mutfakta kullanılacak mat siyah dolaplar dekorasyona ayrı bir hava katan tasarımlar arasında gösterilebilir. Bunun yanı sıra evinizin zemininde de mat siyah bir tasarım tercih edebilirsiniz. Eğer bu tasarımı daha minimal bir şekilde kullanmak isterseniz tepsiler, sehpalar ve mumlar dekorasyon için ideal parçalar olacaktır.

  1. Siyah Aksesuar Kullanımı

Aksesuarlar, evin dekorasyonun tamamlayan önemli parçalardır. Bir tablonun teması veya halı üzerindeki desenler ortamdaki atmosferi değiştirebilir. Bu yüzden siz de iç mekânda siyah ev dekorasyonuna göre dizayn edilmiş bir alan istiyorsanız, bu parçaların aslında ne kadar önemli olduğunu unutmamalısınız. Örneğin siyah ve beyazın harika bir kontrast oluşturduğu yaşam alanına sahip olmak için soyut tablolara evinizde yer verebilirsiniz. Sehpaların üzerine koyulan siyah obje ve aksesuarlar, vazolar ve daha birçok dekoratif parça evinizde siyahı en iyi şekilde kullanmanıza imkân tanıyacaktır.

  1. Siyah ve Beyaz Salonlar

Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu

Siyah ve beyazın birbirine yakıştığına şüphe yoktur. Özellikle salon dekorasyonu için bir araya getirildiklerinde mükemmel görünür. Siyah ve beyaz karşıt renkler olmasına rağmen pek çok dekorasyon stili için eşsiz bir uyum oluşturmaktadır. Örneğin bu renkleri zevkinize göre modern, klasik ya da fütüristik bir stil için kullanabilirsiniz. Siyah ve beyaz salonlar, çeşitli dekorasyon parçalarına sahiptir. Seçenek aralığı herkes için bir şeyler olduğu anlamına gelir. Doğru stil önerileri ile evinizin dekoruna ve tarzınıza uyan mükemmel görünümü bulabilirsiniz. Salonlarda kullanılan pek çok eşya ve aksesuarda siyah renge rastlayabilirsiniz. Ancak oturma grubu, zemin ve duvar gibi ana unsurlarda ve geniş yüzeylerde bu rengin kullanımı yaygın değildir. Böyle alanlarda siyah renk iddialı ve yönetilmesi zor olarak kabul edilir. Özellikle geniş yüzeylerde ve temel unsurlarda siyah renk kullanımı oturma odalarının düzenlemesinde zor bir tasarımla baş başa bırakabilir. Bununla birlikte doğru kullanıldığı zaman siyahla elde edilecek asaletin bir sınırı yoktur ve muhteşem sonuçlara ulaşmak mümkündür.

  1. Parlak Siyah Ev Dekorasyonu

Mat dokularda olduğu kadar parlak dokular da evin dekorasyonunu zenginleştiren unsurlardan biridir. Mobilyaların parlak ve siyah tercih edildiği dekorasyonlarda duvar ve halılarda açık renkler kullanılarak harika bir kontrast oluşturulabilir. Parlak siyah konsollar için açık renkli aksesuarlar düşünülebilir. Yemek odası tasarımında zemine bej ve beyaz tonlarda halılar serilebilir. Koltuklarınızda parlak siyah detaylar varsa kahverengi ya da bej tonlarda kırlentler tercih edilebilir.

  1. Siyah ve Altın Detaylar

Siyah Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Siyahın ağırlıkta olduğu alanlarda bütünlüğün tamamlaması için altın detaylar kullanılabilir. Dekoratif birçok öğede karşılaştığımız altın detaylar, lüks tasarım ile ilişkilendiren renklerden biridir. Siyah ve altın uyumunun çoğunlukla yemek odalarına ve elbette aksesuarlara yakıştığını söyleyebiliriz. Dekorasyonunuzda siyah rengin asaletini ve altının ihtişamını buluşturarak mükemmel bir atmosfer yaratabilirsiniz.

  1. Rustik Siyah Yatak Odası

siyah yatak odası dekorasyonu

Rustik tarz kahverengi mobilyalarla düşünülse de siyah renk bu dekorasyon tarzına oldukça uyumludur. Harika bir rustik atmosfere sahip olmak için siyahı ahşap mobilyalarla birleştirmeniz gerekir. Ayrıca rustik siyah bir odaya ahşap dekorasyon objeleri yerleştirmek mükemmel olacaktır.

  1. Mermer Dokular

Karakteristik bir tarz yaratan mermer dokular, çeşitli renklerle zenginleşerek tasarımda eşsiz bir etki yaratır. Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen mermer parçalarla istediğiniz tarzı kolaylıkla yaratabilirsiniz.

  1. Siyah Banyo Dekorasyonu

Siyah Banyo Dekorasyonu

Dekorasyonda siyahı zemin ve duvarda kullanmanın kolay değildir. Banyo ve mutfak gibi alanlarda da durum aynıdır. Siyahı kullanmak zordur, fakat size sınırsız imkânlar sunar.

  1. Metal ve Siyah Uyumu

Metale yakışan renklerden biri elbette siyahtır. Hatta siyah renk metal yüzeyler üzerinde inanılmaz bir doğal görüntü oluşturur. Bu metal ve siyah uyumunun bir yansımasıdır.

  1. Ahşap ve Siyah Birlikteliği

Siyah Ev Dekorasyon Örnekleri

Ahşap, ev dekorasyonunda en önemli parçalar arasındadır. Bu malzeme şık olmakla birlikte çeşitli renklere boyanarak da kullanılabilir. Doğal uygulamayla karartılarak siyaha renk elde edilmiş bir ahşabın dokusu muhteşem bir etki yaratacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir