Güneş ışığı hem mekanların atmosferi hem de mekanda zaman geçiren kişilerin konforu için oldukça önemli. Dekoratif panel tercihi yaparken evlerinizin ışığını ve güneşe maruz kaldığı süreleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Hem şık hem de aydınlık modelleri tercih ederek mekan ışığını dengeleyebilirsiniz. Bu yazımızda beton duvar paneli ve doğal ışık artırma yöntemlerinden bahsediyoruz.

Ayna Efektini Kullanın

Evinizdeki ışığı artırmak ve daha aydınlık alanlar yaratmak istiyorsanız aynı efektinden yararlanabilirsiniz. Aynı ışığı yansıtma ve mekan derinliği artırma özelliği sayesinde daha ferah bir atmosfer elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Ayna desenleri ile işlenmiş dekoratif panel uygulamaları küçük ve az ışık alan evler için son derecede ideal. Işığı yansıtan bu paneller ile evinizi daha aydınlık gösterebilirsiniz. Bir diğer önerimiz ise panelleri ışık kaynakları ile desteklemek olacak. Beton duvar panelleri ferah bir görünüme sahiptir ve led ışık gibi aydınlatmalarda güçlendirildiği zaman daha aydınlık ve fark ortamlar yaratır. Işığı yansıtan aynalar, açık renkler ve küçük desenlerle mekanınızın ışık etkisini artırabilirsiniz.

Karanlık Odalar İçin Fikirler

Az güneş alan bir eve sahipseniz veya bulunduğunuz hava koşullarında güneş ışınlarından çok fazla yararlanamıyorsanız sizin için ilk önerimiz açık renk dekoratif panel tasarımları olacak. Açık renkler mekanı olduğundan daha aydınlık gösterdiği için hem iç açıcı bir atmosfer yaratacak hem de dikkati geniş duvarlara çekerek ortam büyüklüğünü vurgulayacaktır. Geniş ortam hissi yaratmak mekanın karanlık algısını kıracağı için daha aydınlık bir ortam hissi yaratır. Güçlü aydınlatmaların farklı renkleriyle kombinlenmesi, ince ve açık renk desenlerle tamamlanması karanlık odalar için kurtarıcı nitelikte öneriler.

Dekoratif Panel Çeşitleri

Dekoratif panel tasarımları birbirinden farklı renk ve dokularla hazırlanıyor. Dalga desenleri, doğal taşlar, tuğlalar, beton görünümler, parlak renkler, geometrik formlar ve çok daha fazlası duvar paneli çeşitlerinden sadece birkaçı. İç veya dış mekanlar için tercih edilebilir birçok yenilikçi modeli bulunan duvar panelleri istediğiniz her tarz ve dokuda modele sahip. Işık, genişlik, kullanım alanı gibi bazı değişkenlere göre seçim yapmanızı kolaylaştıran yüzlerce çeşit içerisinden tercih yapabilirsiniz. Eğlenceli ruhlara, ciddi ve ağır ortamlara, iş yerlerine ve evlere kadar her ortam için yüzlerce model içerisinden size en çok hitap edeni tercih edin ve değişimi hissedin!

Dekoratif Panel Örnekleri

Tasarımsal değişiklikler ortamın havasını tamamen değiştirerek daha güçlü görünümler kazandırır. Hem temiz ve zengin bir görünüm elde etmenizi sağlar hem de diğer tasarım unsurlarınıza göre etkili bir tamamlayıcı özelliğine sahiptir. Renklerin muhteşem desenlerle olan birlikteliğini konfor alanlarınızda hayal edip sizin için sunduğumuz örneklerden esinlenebilirsiniz. Hayal ettiğiniz konfor alanına en yakın görünümü keşfetmek için inceleyebileceğiniz birçok örnek modeli sitemizde bulabilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz birbirinden özel dekoratif örnekler;

Dekoratif Panel Fiyatları

Duvar panelleri her bütçe ve alana uygun olarak geliştirilmiştir. Gösterişli tasarımlardan minimal tasarımlara kadar birçok alanda keyifle kullanabilirsiniz. Dekoratif duvar kaplamaların fiyatları modellere göre değişmekle birlikte uzun ömürlü ve şık tasarımlardan oluştuğu düşünülünce ekonomik çözümler olarak değerlendirilebilir. En doğru bütçe planlamaları için mekanınızın ölçüleri ve tercih ettiğiniz modelin bilgileriyle bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir