Herkesin hayali oturma odalarında konforlu zamanlar geçirmektir değil mi? Küçük oturma oda dekorasyonu için küçük değişikliklerle hayal ettiğiniz konfor ortamına kavuşabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz önerilerle küçük oturma odası tasarımı değişikliklerini kolaylıkla uygulayabilir küçük oturma oda dekorasyonu için hemen harekete geçebilirsiniz. Beton duvar paneli modellerimiz tam da sizin oturma odanıza şahane değişimler sağlayabilir. Haydi birlikte küçük alanları yeniden tasarlayalım.

Beyaz Duvarlar

Açık renklerin küçük alanları daha geniş, basık ortamları daha ferah yaptığı artık herkesçe biliniyor. Ancak size farklı bir önerimiz var. Beyaz duvarların tek renk sıradanlığını beyaz tonlarla hazırlanmış ince işlemeli özel bir duvar paneli ile star objeye çevirmeye ne dersiniz? En küçük oturma oda dekorasyonu için bile duvar panellerini tercih edebilirsiniz. Oturma odanızda ince yapısı ile yer kaplamadan değişim başlatırken size de duvarlarınızın yaratacağı yeni ferah hissin tadını çıkarmak kalır. Küçük oturma oda dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey büyük objelerden ve iri işlemelerden kaçınmanız. Küçük desenli, küçük tuğlalı veya küçük taşlı duvar panelleri tam size göre. Ancak editörün önerisi olarak mutlaka beton duvar panellerine de bakmanızı öneriyoruz. Beton paneller pürüzsüz görünümleri ve yarattığı bambaşka hava ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Üstelik hem zarif hem de endüstriyel görünümü sayesinde bambaşka bir ortam yaratıyor.

Modern Dekor

Modern bir dekor küçük bir alanı daha geniş göstermeye yeter. Küçük oturma oda dekorasyonu yaparken modern çizgilerden esinlenmeye özen gösterin. Yeni modern anlayış içerisinde beton paneller ön plana çıkarken geometrik formlar ve şaşırmalı enerjik yüzeyler tasarım çalışmalarında yerini sağlamlaştırıyor. Genç ve dinamik bir görünüm sundukları için en dar alanları bile daha konforlu göstererek izlenebilirliği artırıyor. Mekan içerisinde gözleri oyalayacak dikkat çekecek bazı alanların olması küçüklük hissini ortadan kaldıracak ve dikkat objelerin, duvarların üzerine çekerek algıda farklılık yaratacaktır.

Şık Açılar

Şık ve şaşırtmalı açılar küçük oturma odası dekorasyonu için kurtarıcı niteliktedir. Duvarlarda yaratacağınız şaşırtmalı açılar, küçük hareketli formlar ve şık tamamlayıcılar dikkatleri üzerine çekecek devam eden perspektif algısı ile mekanı daha büyük gösterecektir. Küçük oturma oda dekorasyonu için farklı ve uzun açıları değerlendirebilir yeni ortamınızın farklılığını küçük değişikliklerle sağlayabilirsiniz.

Mobilya Ölçülerinin Oda İle Uyumu

İç mekanda kullanılan mobilyalar mekanın büyüklük ve ferahlık algısını yaratmak için olmazsa olmaz objelerdir. Küçük oturma oda dekorasyonu için minimal mobilyalar kullanmayı tercih edin. Çok görmekli, abartı tasarımları olan, koyu renk ve iri mobilyalar mekanı olduğundan çok daha küçük göstereceği gibi basık ve sıkıcı bir hava yaratacaktır. Küçük bir oturma odanız varsa kısmen daha küçük formlar, et kalınlığı olmayan mobilyalar, kısmen daha küçük orantılı dolaplar ve televizyon üniteleri tercih etmelisiniz. Duvar panelleri bu aşamada çok işinize yarayacaktır. İnce ve hafif olmaları sayesinde mekanı daraltmak ve perspektifleri sayesinde genişlik algısı yaratır.

Metalik İhtişam

Parlaklık ve aydınlık hissi barındıran metalik işlemeli ya da metalik dokulu objeler küçük oturma odası tasarımı konusunda size çok yardımcı olacaktır. Metalik görünüm göz algınıza girmesi, daha çok ışık iletmesi ve zengin görünümü oturma odanızı daha büyük ve konforlu gösterir. İç mekan tasarımlarınız da ve seçeceğiniz beton duvar paneli modellerinde metalik aksesuar ve renklerden yardım alabilir, geniş mekan algınızı parlak tonlarla güçlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir