Mekanların vazgeçilmezi haline gelen ve pratikliği ile çok sevilen dekoratif duvar panelleri seçiminde size öncülük edecek 5 harika önerimiz var. Gelin panel duvar seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor, en doğru tarzı nasıl yakalayabilirsiniz? Taş duvar paneli hakkında detaylara ve daha fazlasına hep birlikte bakalım.

Dekoratif Duvar Paneli Hakkında Uzman Olanları Takip Edin

Dekoratif duvar panelleri hakkında araştırma yapmak ve öneri almak için elbette en doğru adres konunun uzmanları. Duvar paneli uzmanları hem tasarımsal değerlere hem de uygulama detaylarına sahiptir. Sizi en doğru ürüne yönlendireceklerinden emin olabilirsiniz. Panel duvar uygulamalarını sürekli yaptıkları için her tarzdan yeteri kadar tecrübe ve deneyim kazanan uzmanlar sorularınıza en güvenli cevapları verecektir. Dekoratif duvar paneli hakkında detaylı bilgi almak ya da deneyimlerimizden yararlanmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca DC Panel sosyal medya hesaplarımızdan da sizler için en güzel tasarım v uygulama örneklerini paylaşıyoruz, eminiz size ve mekanınıza uygun bir modele denk gelebilirsiniz, göz atmanızı tavsiye ederiz ????

Tarzınızı Oluşturmak İçin Bir Adım Atmaya Başlayın

Bazen birçok model ve tasarımı aynı anda beğendiğiniz oluyor mu? Evet bu çok normal, tarzımızı oluşturma aşamasında farklı model ve tarzların en az birkaçı gözümüze şahane görünebiliyor. Peki gerçekten beğendiğimiz her tarz bize uygun mu? Bazı tasarımların hayat tarzımıza uygun olup olmadığını anlamak ilk bakışta mümkün olmuyor. Hem dekoratif duvar panelleri hem de tamamlayıcı iç mekan unsurları için öncelikle tarzınızı oluşturmalısınız. Uygulatacağınız panel duvar iç mekanın büyük bir bölümünü kaplayacağı için baskın rol oynayacaktır. En başta bunu göz önüne alarak kendinize bir tarz seçebilirsiniz. Bir tarza karar vermeden önde mekanın kullanıcılarını ve kullanım alışkanlıklarını gözden geçirmeye, karar verdiğiniz tarz hakkında bol bol model incelemeye dikkat edin. Beğendiğiniz tarzların farklı modellerini görmek sizi zenginleştirecektir.

Zevklerinizi İncelemeye Başlayın

Dekoratif duvar panelleri seçmeden önce yapabileceklerinizden birisi de daha önce beğendiğiniz bir tarzın yeni bir alternatifini yaratarak seçenekler arasında analizler yapmanız. Sizin için öncelikli olan duyguları hangisinin daha çok taşıdığına karar vermelisiniz. Mekanda baskın görmek istediğiniz duyguya en uygun panel duvar seçeneğine ulaşmak için kendinize sorular sorun. Zevkinizi keşfetmek için seçtiğiniz örnekleri yorumlayın. En doğru cevapları kolaylıkla bulacağınıza eminiz. Duvar panelinizi tercih etmeden önce daha önce sizi etkileyen mekanları ve tasarımları düşünerek kolayca sonuç alabilirsiniz.

Sahip Olduğunuz Şeyleri Analiz Edin

Mekanın en geniş dekor oyuncuları dekoratif duvar panelleri olsa da onları iç mekan tasarımında destekleyecek ve öne çıkaracak şeyler tamamlayıcı tasarım unsurlarıdır. Mobilyalar, koltuklar, masalar, aynalar belki de kapılar. Hangi mekanı niçin tasarladığınızın bağlı olarak kullanacağınız tamamlayıcı malzemeleri göz önünde bulundurmakta fayda var. Panel duvar önüne koyacağınız eşyaların duvar panelinin tasarımı ile uyumu genel atmosfer hissini büyük ölçüde etkileyecektir. Bunun için mekana şöyle bir göz atmanız yeterli.

Çevre Kontrolü Yapın

Dekoratif duvar panelleri seçmeden önce mekan kontrolü yapmak oldukça önemli. Daha önce duvar paneli kullanmadıysanız mekanın uyumunu değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Duvar panelleri oldukça uzun ömürlü ve kolay uygulanabilir olmasına karşılık doğru alana ve doğru tasarımla uygulanmalıdır. Bunun için uygulama yapmaya karar verdiğiniz alanda kısa bir çevre kontrolü yaparak panelin etkileyeceği bir alan olup olmadığına karar vermelisiniz. Panel duvar iç mekan tasarımında oldukça başarılı etkiler yakalıyor. Bu başarının sürdürülebilmesi için çevre ve panel uyumu önemli. İncelediğiniz örnekler ve yaptığınız kontroller sonrası artık taş duvar paneli seçmeye hazırsınız ????

Dekoratif Duvar Panelleri ile Şöminenizin Keyfini Çıkarın

Evimiz ya da vakit geçirdiğimiz alanlarda şömine görüntüsü ve şöminenin kattığı o sıcaklık hissi birçok insan için huzur verici bir unsurdur. Şömine bir mekâna ilk girildiği anda fazlasıyla dikkat çeken bir dekorasyon ürünüdür. Bu sebeple de şöminenin tasarımı, öne çıkarılması ve profesyonel ekipler tarafından doğru şekilde dekore edilmesi oldukça önemlidir. Sıcaklık, alev gibi etmenlerden etkilenmeyen dekoratif duvar panelleri bu özelliği sayesinde size konforlu bir keyif yaşatacak, en özel anlarınıza şahitlik edecektir.  Panel duvar uygulaması ince bir yapıya sahip olmasına rağmen mukavemeti yüksektir, darbeleri emmez ve bu şekilde dayanıklılığını sürdürür. Şömine arkası için diğer dekor ürünlerine nazaran panel duvar en uygun seçenek olacaktır. Şömine arkası uyguladığınız dekoratif duvar panellerine ek olarak, şömine üzeri ayna düşünebilirsiniz. Bu sizin bulunduğunuz mekâna derinlik katarken aynı zamanda direkt olarak dekoratif duvar panelini de ortaya çıkarır.

Dekoratif Duvar Panelleri mi Arıyorsunuz?

Dekoratif duvar panelleri seçmeye karar verdiğinizde doğru ürün için profesyonel bir ekip, kaliteli ürün, iş ve ekipmanları çok önemlidir. Kaba inşaatı bitmiş duvarınız için dekoratif duvar panelleri uygulamak rahat olacaktır. Panel duvarın birçok dokusu, rengi ve size hitap eden çeşitleri vardır. Bunlardan en uygun olanını kendiniz isteğinize göre de seçebilirsiniz. Dekoratif duvar panellerini tercih ederken öncelik olarak mekânın ışık yönü, zemin rengi, kullanılan aksesuarlar olabilir. Bununla birlikte atmosfere katmak istediğiniz hava çok önemlidir. Daha sıcak, otantik bir görünüm için tuğla duvar panelleri aradığınız özelliğe çok rahat uyum sağlar. Bunun yanında daha doğal, klasik ama bir o kadar da modern bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercihi kesinlikle taş duvar panelidir. Dekoratif duvar panellerine birçok örnek vermek mümkündür. Bulunduğunuz ortama büyük çaplı değişimi beraberinde getirir ve sizi bu yönüyle de fazlasıyla tatmin eder. Siz de büyük değişimler için uzman çalışanlarımızla iletişime geçebilir, dekoratif duvar panellerin keyfini sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.