Herkesin hayali geniş ve konforlu yaşam alanlarıdır. Hayalini kurduğumuz kadar geniş ve kullanışlı alanlara sahip olmak her zaman kolay olmuyor. Bazen küçücük alanlara dünyalar sığdırmak zorunda kalabiliyoruz. Ancak dekoratif panel duvar kaplama modelleri ile güçlendirerek kullanabileceğiniz 6 öneri sayesinde küçük alanlarınızı daha etkili kullanabilirsiniz. Taş duvar paneli ile modelleyeceğimiz bu 6 öneriyi mutlaka hayata geçirmenizi tavsiye ederiz.

Dekoratif Panel Duvar Kaplama ve Ayna Kullanımı

Dekoratif duvar kaplama modelleri sayesinde evinizi daha büyük göstereceğinizi biliyor muydunuz? Görkemli yaşam alanları elde etmek ve olduğundan daha büyük göstermek için aydınlık ve ferah zeminler kullanmanız son derecede önemli. Ayna ile güçlendirilen tasarımların alan derinliği yarattığı için mekanı daha büyük göstereceğini unutmamalısınız. Zevkli bir duvar panelini güçlü bir ayna tasarımı ile bir araya getirerek küçük alanların olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Zamanla mekanda yaratılan rutin algıyı şık bir duvar paneli ve zengin görünümlü aydınlatma ile tamamen değiştirebilirsiniz.

Dekoratif Panel Duvar Kaplama ile Duvarları Ön Plana Çıkarabilirsiniz

Küçük alanların en büyük sorunu mekanın olduğundan daha kalabalık görünmesine sebep olan eşyaların çokluğudur. Bir alanda daha geniş etki yaratmak istiyorsanız öncelikli olarak boşluk alanlarını artırmalısınız. Raf ve dolapların üzerlerinde çok da obje olması karışık bir algı yaratarak daha küçük algılanmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda koyu renkler mekanı olduğundan daha küçük gösteriyor. Bu sebeple dar alanlar için açık tonlarla hazırlanmış panel duvar kaplama modelleri tercih etmeli ve şık modellerle duvarları ön plana çıkarmalısınız. Desen devamlılığının kusursuzluğu sayesinde görkemli görümler elde edebilecek, duvarlarınızı ön plana çıkarabileceksiniz.

Dekoratif Panel Duvar Kaplama ve Küçük Mobilyalar

Küçük alanları dekore ederken her zaman iri mobilyalardan ve iri desenli dekoratif panel duvar kaplama modellerinden uzak durmalısınız. Daha ince ve uzun formlu tasarımlar tercihiniz olmalı, mobilya konusunda ise minimal davranmalısınız. Küçük alanların mobilyalarını sakin tonlarda ve minimal tasarımlarda tercih ederseniz mekanda doğrudan objeler değil alan derinliği fark edileceği için olduğundan daha büyük, geniş ve ferah algılar yakalayabilirsiniz.

Dekoratif Panel Duvar Kaplama ve Kullanışlı Çözümler

Dekoratif panel duvar kaplama ile yaşam alanızı daha büyük göstermek istiyorsanız harika bir önerimiz daha var. Duvar desenlerine uygun küçük mobilyalarla güçlendirilmiş demonte öneriler! Düşünün, salonunuzun ortasında duran geniş sehpa tek hareketle şık bir çalışma masasına dönüşüyor. Bu sayede misafirlerinizi ağırlayacağınız zaman sehpa, çalışmanız gerektiği zaman etkili bir çalışma alanı oluyor. Elbette her iki konsepte uygun bir duvar paneli ile tasarımı güçlendirilirse harika görünümler elde edilecektir. ????

Renk Tercihleri

Hem dekoratif duvar kaplama uygulamalarında hem de ev mobilyalarının seçimlerinde renk tercihleri son derecede önemli. Açık renklerin daha ferah ve fresh göründüğünü lütfen unutmayın. Koyu renklerin karanlık ve gizemli hali mekanı olduğundan daha küçük gösterecek hatta yeterli ışık almayan mekanlara uygulanırsa basık ve zaman geçirmesi keyifsiz ortamlara sebep olacaktır.

Koridor Kullanımı

Dekoratif panel duvar kaplama modellerini koridor gibi geniş ve uzun alanlarda kullanacaksanız mutlaka desen uyumuna ve alan derinliğine dikkat etmelisiniz. Karşılıklı iki duvarın birbirine çok yakın olduğu sütun koridorlarda açık renklere ve ince desenlere yer vermelisiniz. Duvar genişliği yeterli olan koridorlarda koyu renk kullanmak istersen mutlaka ışık kaynağı ile güçlendirmelisiniz.

Küçük ortamları 10 kat daha büyük gösterecek 6 önemli öneriyi değerlendirdik. Paneller ile şekillenen bu şahane önerileri mutlaka yaşam alanlarınızda hayata geçirmelisiniz. Dekoratif duvar kaplama uygulamalarından ilham alarak yeniliği yakalayabilir daha kullanışlı görünümler elde edebilirsiniz.