İster bir kumsalın kıyısında, ister bir şehrin ortasında olsun, hayallerinizdeki cafeyi açmayı hayal ediyorsanız bu yazı tam size göre. Günlerinizi kahve çekirdeklerini kavurarak ve sonunda müşterilerinize lezzetli içecekler servis ederek geçirmek istiyorsanız güzel bir alan yaratın. Bu tanımlamalar size uyuyorsa, ilham almak için başka yere bakmayın. Gelecek hakkında bir alana yatırım yapmaya hazırlanıyorsanız cafe dekorasyon fikirleri başlamak için doğru yerdir. Çünkü kahve dükkânınızı nasıl dekore edeceğinizden emin değilseniz ve dekoru belirli bir bütçeyle gerçekleştirmeye çalışıyorsanız yaratıcılığınızı ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Cafe dekorasyon fikirleri nelerdir, cafe dekorasyonu nasıl yapılır, bu tür bir tasarımda mobilyaları seçerken hangi unsurlara dikkat etmeniz gerekir ya da taş duvar paneli gibi konuyla ilgili merak ettiğiniz her detay yazımızda. Cafe dekorasyon fikirleri için bütün sorularınızın yanıtlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Cafe Dekorasyonu Önerileri

Bir dizüstü bilgisayarda çalışan ya da kitap okuyan müşteriden arkadaş grubuna kadar, cafeler geniş bir müşteri yelpazesine sahiptir. Kahve dükkânınızın iç mekânı, müşterilerinizin zaman geçirme konforu artırma ve onları düzenli olarak gelmeye teşvik etmek için önemlidir. İster bir kahve dükkânı açıyor, ister dekorunuzu yenilemek istiyor olun, işinizi geliştirecek bir alan yaratmak için aşağıda yer alan cafe dekorasyon fikirlerini inceleyin. Cafe dekorasyon fikirleri arasında dükkânınızın içini tasarlarken dikkat etmeniz gereken üç temel nokta vardır. Bu unsurlar;

 • Cafe dekorasyon fikirlerinde markanızı ve misyonunuzu oluşturun, cafeniz dekorunuz, çalışanlarınız ve sunulan hizmetiniz ile güçlü bir markaya sahipseniz unutulmaz bir yer olacaktır. Markanız restoranınızın konseptini, kişiliğini ve misyonunu içerir. Cafe dekorunuz ve dükkanınızın iç tasarımı, müşterilerinize görünen bir ambiyans olarak markanızla tutarlı olmalı ve markanızı geliştirmelidir.
 • Aydınlatmaya özen gösterin, olabildiğince ışıktan yararlanmak ve enerji tasarrufu yapmak için doğal aydınlatma kullanın. Gün boyunca, gün ışığına benzer tonlarda alanları aydınlattığı için soğuk ışıklar iyi bir seçenek olacaktır. Akşamları konforlu bir ambiyans yaratmak için sıcak ve yumuşak tonlar kullanılmalıdır. Kahve dükkânınızın markasına uygun her zaman soğuk ve sıcak tonları kullanmayı tercih edebilirsiniz.
 • Sosyal medyayı etkileşimli hale getirin, görünen o ki restoran endüstrisi her zaman popüler çünkü insanlar dışarıda yemek yemek gibi deneyimlerden hoşlanıyor. Sosyal medyanın büyümesiyle daha fazla insan deneyimlerini Instagram gibi platformlarda başkalarıyla paylaşıyor. Kahve dükkânınızın tasarımını göz alıcı unsurlarla donatmak, müşterileriniz için şahane bir deneyim yaratmanıza katkıda bulunurken ücretsiz bir pazarlama da sunar.
 1. Meksika Kahve Dükkânı Dekor Fikirleri

cafe dekorasyon

Cafe dekorasyon fikirleri arasında, pek çok Meksika cafesi iki unsuru bünyesinde barındırır. Bunlar kitaplar ve müziktir. Kahve dükkânınızda Latin Amerika esintilerini hissetmek istiyorsanız önemli olan ilk nokta Meksika kahvesi tedarik etmektir. İkinci önemli nokta ise cesur renklerden çekinmeyin. Latin Amerika dekorunu diğerlerinden ayıran şey onlardır. Ayrıca mozaikler sadece duvarlarınız için değil, masalarınız için de iyi bir seçenektir. Bunun yanı sıra dâhil etmek istediğiniz bitkileriniz varsa, geleneksel toprak kapları tercih edin.

 1. Rustik Dekorasyon

cafe dekorasyon fikirleri

Cafe dekorasyon fikirlerinde ilk önce dekorasyona ahşapla başlayın ve aydınlatma için ampuller ekleyin. Buradaki önemli ayrıntı ham elementlerin doğal hallerinde kullanılmasına izin vermektir. Yerinizi ahşap mobilyalarla doldurun ve el yapımı minderleri kullanın. Bitkiler, eski metal tabureler ve antika lavabolar rustik dekorasyona iyi uyum sağlar. Mümkün olduğu kadar doğal ışık kullanın. Rustik bir tasarım doğal unsurlara sahiptir. Kır, çiftlik evi dekoru kullanılabilir ya da ormandaymış gibi bir his uyandırabilir. Aşağıda rustik dekorasyona sahip bir cafede görebileceğiniz bazı detaylar vardır.

 • Saksıdaki bitkiler ve çiçekler olmak üzere pek çok doğa unsuru,
 • Geri kazanılmış ahşap ve ahşap türlerinin karışımı,
 • Kavanozlar veya eski kasalar gibi çiftlik evi unsurları,
 • Ham ahşap ve metal,
 • Hasır sepetler ve hasır unsurlar,
 • Renk paleti; ten rengi, krem ve kahverengi gibi nötr renkler.
 1. İtalyan Kahve Dükkânı Dekor Fikirleri

cafe dekorasyon örnekleri

İtalyan kahve dükkânına gitmek istiyorsanız, odaklanmanız gereken şey espresso. İtalyan restoranları espressolarını ciddiye alır ve bu durum gerçekten göz önünde bulundurmanız gereken bir ayrıntıdır. Dekorasyonda ise konfor ön plandadır. Aynı zamanda fazla karo kullanmaktan çekinmeyin.

 1. Minimalist Cafe Dekorasyonu

cafe dekoru

İşleri basit tutmak isteyenler için iyi bir seçenektir. Kahve dükkânı dekoru söz konusu olduğunda minimalizm biraz geride kalıyor. Duvarlara az sayıda asılan tablo ve mobilyalarınızdan depolamaya kadar her şeyde temiz çizgiler düşünün. Minimalizmin ilkesi, her eşyanın bir yeri olduğu ve gerekli olmayan hiçbir şeyin dâhil edilmediğidir. Sade mobilyalar, klasik karo zeminler, aydınlatma ve yerleştirilmiş birkaç ayna ile harika bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

 1. Vintage Kahve Dükkânı Dekoru

vintage cafe dekorasyon

Cafe dekorasyon fikirleri arasında Vintage bir kahve dükkânı, geçmiş dönemlerden ilham alır. Antika kitaplıklara, masalara ve sandalyelere sahip olmak dekorasyonunuza tarihi bir değer katabilir. Perdeler ve eski günlerden kalma dekoratif parçalar Vintage temayı bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Vintage dekorasyon geçmişten ilham alır ve o yıllardan kalma stilleri içerebilir. Zarif bir desen ve dekorasyonu vurgulayan antika unsurlarla romantik bir atmosfer yaratılabilir. Aşağıda Vintage dekorasyona sahip bir cafede görebileceğiniz bazı detaylar vardır.

 • Çiçekli bir duvar kâğıdı,
 • Damalı masa örtüleri ve peçeteler,
 • İşlemeli altlıklar, karmaşık desenlere sahip kanepe ve sandalyeler,
 • Sedir sandıklar,
 • Kahve, çay ve şeker tutmak için bidonlar,
 • Viktorya tarzı ya da eskitilmiş kanepeler,
 • Avizeler ya da vitray lambalar,
 • Renk paleti; bordo, açık turuncu, deniz yeşili gibi çeşitli pastel ya da soluk renkler.
 1. Modern Dekorasyon

modern cafe dekorasyonları

Cafe dekorasyon fikirleri arasında kahverengi tezgâhları ve buna uygun masaları olan bir yer kahve severlerin seveceği modern bir görünüm yaratabilir. Modern tarzdaki dekor, 20. yüzyılın ilk yarısında popülerlik kazandı. Bu tasarımın temel ilkesi, formun işlevi takip etmesi gerektiğidir. Her mobilya ve dekorasyon parçası pratik bir amaç ile basit olmalıdır. Aşağıda modern dekorasyona sahip bir cafede görebileceğiniz bazı detaylar vardır.

 • Keskin çizgiler ve pürüzsüz yüzeyler,
 • Rahat ve sofistike unsurlar,
 • Temiz çizgiler ve nötr renkler,
 • İpek, kadife, keten veya yün gibi kumaşlarla bir doku,
 • Şık bir görünüm yaratan paslanmaz çelik gibi metal vurgular,
 • Çok açık ya da koyu ahşap tonları,
 • Temiz ve düzenli görünüm,
 • Renk paleti; kahverengi, krem ​​ya da beyaz.

Cafe Dekorasyonunda Öne Çıkarabilecekler

Cafenize bağlı olarak, dükkânınızın kişiliği ve misyonu kahve dükkânı dekorunuzun temasında her zaman belirgin olmayabilir. Dekorasyonda bazı unsurlar markanızın ve değerlerinizin müşterilerinize ulaşmasını sağlar. Cafe dekorasyon fikirleri arasında öne çıkarabilecekler aşağıdaki gibidir;

 • Kitaplar ve dergiler, markanız ve misyonunuz ile ilgili kitaplar belirleyin. Sürdürebilirliği destekliyorsanız, bu konu üzerine kitaplar ekleyin. Müşteri ilgi alanları için bir kitap bile ekleyebilirsiniz.
 • Servis takımı, bardaklarınızın ve tabaklarınızın tarzı ve rengi, markanızın kişiliğini ortaya çıkarabilir.
 • Oyunlar, atmosferinize eğlenceyi dâhil edin. Örneğin konukları rahatlamaya ve eğlenmeye teşvik etmek için satranç gibi oyunlar ekleyin.
 • Müzik, cafenizde belirli bir havayı ortaya çıkarır. Rustik bir cafe işletiyorsanız daha yerel bir müzik çalmayı deneyin. Yeriniz modernse popüler şarkılar seçebilirsiniz. Müziğinizi müşteri tabanınıza göre seçebilirsiniz. Cafenizde çalışan konuklar varsa caz veya sözsüz şarkılar seçebilirsiniz.

Cafe dekorasyon fikirleri arasında markanızı ifade edecek dekoru seçerek başarılı bir kahve dükkânı yaratabilirsiniz. Rekabetçi kalabilmek için her zaman kahve trendlerini takip ettiğinizden ve işletmenizde en iyi ekipmana sahip olduğunuzdan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir