Duvar panelleri tercih etmeniz için size onlarca sebep sayabiliriz. Tercih etmeniz için 7 harika sebep sıralayacağız. Ahşaptan taş duvar paneli örneklerine kadar tüm model ve avantajları aşağıda görebilirsiniz. İşte 7 önemli maddede panelleri tercih etmeniz için sebepler;

Duvar Panellerinin Avantajları

Aslında avantajlarını saymakla bitiremediğimiz bir uygulama duvar paneli. Hem çok seviliyor hem de çok fazla tercih ediliyor. Neredeyse her mekanda ve her alanda bu panellere rastlamak mümkün. Organizasyonlardan iç mekan ve dış mekan tasarımlarına kadar yaygın bir alanda kullanılıyor. Uygulandığı alanlara hemen uyum sağlıyor ve hafif olduğu için mekanın zeminine yük bindirmiyor. Ön koşulsuz olduğu için her yüzeye uygulanabiliyor. İşte sizin için seçtiğimiz 7 harika sebep;

1-Uzun Ömürlü
2-Suya, Neme ve Güneşe Dayanıklı
3-Boyanabilir
4-Yanmaz Maddeden Üretilir
5-Kanserojen Madde İçermez
6-Ekonomiktir
7-Parça Tadilata Uygundur

Duvar paneli yaptırmadan önce araştırmalar yapıyorsanız en sık denk geleceğiniz vurgu kolay uygulanabilir olmasıdır. Bu sayede ekonomik çözümler üretebildiğini söyleyebiliriz. Zeminleri kirli ya da deforme alanlar için harika tadilat fikirleri sunuyoruz. Üstelik parça parça sökülüp takılabildiği için oldukça pratik. Tamir ve tadilat gerektiğinde sizi asla yormuyor. Bir diğer avantaj ise bunu kesinlikle söylemeden geçemezdik, bu paneller istenildiği zaman sökülüp başka alanlara takılabiliyor ???? Hem ekonomik hem de uzun ömürlü harika bir tasarım çözümü, öyle değil mi?

Duvar Panellerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Eğer iç veya dış mekanlarınızdan sıkıldınız ve ciddi değişiklikler istiyor ama tasarım için büyük bütçeler ayırmak istemiyorsanız duvar panelleri çözümleri tam size göre. Hem ani ve büyük değişimler yapıyor hem de oldukça pratik uygulanıyor. Uygulama sırasında moloz gibi inşaat döküntüleriyle sizi uğraştırmıyor. Çok dayanıklı bir malzeme olduğu için banyo, mutfak, bahçe, havuz salonu gibi birçok alanda kullanılabiliyor. Yanmaz bir madde olduğu için oldukça güvenli ve gönül rahatlığı ile çocuk odası, okul, hastane gibi mekanlarda kullanılabiliyor. Çünkü duvar panelleri kanserojen katkı maddeleri içermez.

Duvar Panelleri Fiyatları

Duvar panelleri yazımızın en merak edilen kısmına geldik. Elbette panellerin ekonomik çözümler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak merak ettiğini bir bütçe aralığından bahsetmek ise buna net olarak cevap verebilmek mümkün değildir. Bir model tercihi yapmış olmanız ve kaç metrekare alana uygulanacağını bize iletmeniz gerekiyor. Ardından uzman kadromuz en iyi bütçe teklifi ve model önerisi ile size dönüş yapacaktır. Duvar paneli fiyatları için söylenebilecek en doğru tabir uzun ömürlü olmasına rağmen oldukça ekonomik olmasıyla bütçe dostu bir uygulama olduğudur.

Duvar Kağıdı mı Duvar Paneli mi?

Mekanlarınıza tasarım değişikliği yapmak istediğiniz zaman çalışmaya duvarlardan başlıyorsunuz değil mi? Boya mı yapılmalı, duvar kaplaması mı yaptırmalı yoksa gelenekselci davranıp duvar kağıdı mı kullanmalı? Aslında bunun cevabı çok net, duvar paneli hem boyanabilirdir hem de oldukça uzun ömürlüdür. Duvar kağıdı ise deforme olmaya yatkın, daha maliyetli, zor uygulanan uygulama alanına iyi bir zemin isteyen ve kanserojen maddelerle dolu zararlı bir uygulamadır. Isıya, suya ve yanmaya karşı dayanıklı değildir. Çocuk odaları, okullar, kreşler ve hastaneler için asla bu uygulamayı önermiyoruz. Daha sağlıklı ve dayanıklı muadili duvar paneli ile uygulama yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca unutmamanız gereken bir şey daha var; duvar panelleri duvar kağıtları gibi tamir ve tadilat işlerinde sorun çıkarmaz. Duvar kağıdı altında kalan bir alanda tadilat gerektiği zaman ne yazık ki kağıdı sökmek zorundasınız ve bu söküm işlemi oldukça zahmetli. Elbette söktüğünüz kağıdı yerine takamaz ve yenisini almak zorunda kalırsınız. Ayrıca duvar panellerinin aksine duvar kağıtları sökülürken duvara zarar verir. Bir de o duvarı yapışkanından temizlemesi vardır ki, aman diyelim sizden uzak olsun. Siz duvar kağıtlarına uzak, duvar panellerine yakın olun. Taş panel ya da diğer modellerden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Göreceksiniz, asla pişman olmayacaksınız ????

Küçük Bir Yatırımla Evinize Değer Katın

Duvar panelleri uygulaması evinizi şahane bir ortama dönüştürecek sizi ayrı bir atmosfere dahil edecek ve bunlara da sadece küçük bir yatırımla sahip olacaksınız. Herkes ister ki evinde her türlü konfor olsun ve estetik görünümden de geri kalmasın. Eski zamanlarda hiçbirimiz bu kadar olanağa sahip değildik. Teknolojinin de gelişmesiyle bu olanaklardan artık fazlasıyla yararlanabilmekteyiz. Eski görünümde olan bir evi ve odalarını artık en kolay yöntemle yepyeni bir alana dönüştürebilirsiniz. Bu da yaşadığınız ve size ait olan evin değerini maddi, manevi olarak arttırır.

Duvar Kusurlarını Gizleyin

Duvarınızı baştan dekore etmeye ve normlarınızdan da kurtulmaya yardımcı olacak duvar panelleri için duvar zemininin pürüzsüz olmasına gerek yoktur. Hatta duvarınızdaki tüm kusur ve kötü görüntüyü de örtecek bir uygulamadır. Kimi alanlarda olan nem, küf sorununa oldukça taze bir soluk getirir. Duvar kâğıdı bu gibi sorunlarda bütün pürüzleri ve sorunu belli ederken, duvar paneli tüm örtücülüğüyle size istediğiniz estetikliği ve ihtiyaçları sunacak.

Fayans Yerine Alternatifiniz Olsun

Mutfak, banyo gibi alanlarda sıklıkla kullanılan fayans uygulaması artık tarihe karışıyor. Buna sebep gösterecek çok fazla madde var diyebiliriz. Fayans döşeme işleminde doğru teknik ve malzemeler kullanılmadığında çok kötü bir görünüm elde edeceğinizi söyleyebiliriz. Bütün bunların yanı sıra yaptığınız ve uygulamadan hoşlanmadığınız bu alanda tekrar değişiklik yapmak kolay olmayacaktır. Fayansın ağır olduğunu ve uygulamasının da kolay olmadığını biliyoruz. Banyonuzda uyguladığınız fayans, ortamı daha soğuk tutar ve ısı konusunda tasarrufun yanından bile geçmez. Fakat duvar panelleri ısı yalıtımlı olması sayesinde maddi anlamda da bu konuda sizlerin yanında olacaktır. Uygulamada hoşlanmadığınız herhangi bir durumda sökmesi fayans gibi değildir, kırmaya gerek yoktur. Evinizin her köşesinde bu rahatlığı elde etmek adına fayans yerine duvar panellerimiz alternatifinizde mutlaka olmalı.

Duvar Panellerinin Renk ve Tasarımından Faydalanın

Yapacağınız duvar panellerinin çok fazla renk, doku çeşitliliğinden faydalanmak artık mümkün. Çağın gelişmesiyle önümüze de birçok kolaylık sunulmakta. Evinizde şenlik havası yaratmak isterseniz duvar panellerimizin birçok renk çeşidinden de yararlanabilirsiniz. Bu sadece eviniz için bir yatırım değil sizin kendiniz için de olan en önemli yatırımlardan bir tanesi olacaktır. Çünkü, evinizin iç tasarımının istediğiniz şekilde olması demek sizin de ruh halinize yansıyacak, enerjik ve huzurlu günlerin kapılarını aralayacaktır.

Çok Amaçlı Kullanın

Panellerin ses, ısı yalıtımı olması, kusurlu görüntüyü mükemmel şekilde örtücülüğü ile kullanım alanlarınızı sadece duvarlarda kısıtlamayacaksınız. Tavan, zemin gibi yerlerde de kullanıldığında hayatınıza getirdiği kolaylık ve estetikle bu duvar panellerini çok seveceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.