Şömine! Dekoratif tuğla kaplama ile tasarlanmış, sıcak gösterişli ve cazibe merkezi bir alan. Tuğla panel ile zenginleştirilen şömine alanları soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi oluyor değil mi? Bir alanda şömine varsa tüm ilgi onun üzerine ve herkes onun yanı başına konumlanıyor. Eğer evinizde veya iş yerinizde bir şömine varsa size şahane haberlerimiz var! Şömineniz artık eskisinden daha gösterişli olabilir, nasıl mı? Hepsini anlatıyoruz. Hadi hemen başlayalım.

Dekoratif Tuğla Kaplama ve Şömine Uyumu

Dekoratif tuğla kaplama ile şöminenizde harikalar yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Birbirinden güzel görünümlere sahip olan tuğla paneller şömine gibi niş alanları olduğundan daha konforlu ve lüks göstermekte son derecede başarılı. Dokulara, renkleri ve dayanıklı yapıları sayesinde şöminelere en çok yakışan modellerin tuğla paneller dolduğunu belirtmeliyiz. Sıcak bir odun ateşinde renklerin ve dokuların ilk günkü gibi durmasını sağlayacak bu paneller hem tasarım hem de dayanıklılık olarak oldukça başarılı. Şömine gibi bulunduğu alanda ciddi bir ilgi gören niş objeler, tuğla panellerle bir araya gelince kusursuz bir mükemmelliğe sahip oluyor. Keyifli zamanlarınıza eşlik edecek, yanan ateşin tadını çıkartmanızı sağlayacak bu modelleri mutlaka şömine alanlarınıza uygulatın ve yepyeni gösterişli halinin tadını çıkarın.

Dekoratif Tuğla Kaplama Avantajları

Dekoratif tuğla kaplama, hem tasarım hem de kullanım avantajı olarak önemli özelliklere sahip. Eğer yaşam alanlarınıza duvar kaplama uygulatmaya karar verdiyseniz bilmenizi isteriz ki bu malzemeler son derecede dayanıklı ve güçlü. Isıdan, sudan ve nemden etkilenmiyorlar. Üstelik kolaylıkla monte edilip tamir ve tadilat gerektirdiği zaman hızlıca sökülebiliyorlar. Uygulandıkları alana küçük vida delikleri dışında hiçbir zarar vermiyorlar ve demonte olarak kullanılabiliyorlar. Yani uygulandığı alandan söküldüğü taktirde başka bir alanda kullanıma hazırlar. Kolay silinebilir olması temizlik işlemlerini pratikleştirirken aynı zamanda boyanabilir olması da değişime bak uydurmasını kolaylaştırıyor. Duvar panelleri önkoşulsuz malzemeler olduğu içi her formdaki yüzeye uygulanabiliyor ve iç ve dış mekanlarda aktif olarak 4 mevsim kullanılabiliyor. Banyo, bahçe, mutfak ve Fuar standları olarak kullanabilir, farklı ve gösterişli alanlara sahip olabilirsiniz.

Dekoratif Tuğla Kaplama Neden Tercih Etmelisiniz?

Dekoratif tuğla kaplama modelleri dayanıklı ve ekonomik çözümlerdir. Uzun ömürlü olduğu için dış cephelerde sıklıkla tercih edilir. Kanserojen madde içermediği için kullanım alanı son derecede geniştir. Boyanabilir olduğu için sık sık tasarım değişikliği yapan işletmeler tarafından tercih edilebilir. Su ve ısı ile doğrudan teması olan kullanım alanlarının mimari değişimi için en uygun adres dekoratif duvar panelleridir. Birbirinden özel yüzlerce tasarımı sayesinde size en uygun olanı bulabilirsiniz.

Dekoratif Tuğla Kaplamanın Özellikleri

Avantajlarını ve özelliklerini saymakla bitiremediğimiz dekoratif tuğla kaplamanın özelliklerini net ve yalın haliyle inceleyelim. Çoğu yerlerde kullanmak isteyeceğiniz kaplama duvar paneli hafif bir yapıya sahiptir ve bir o kadar da sağlamdır. Çok şiddetli olmadığı sürece darbeleri emer. Uzun ömürlüdür ve uygulanan zemine zarar vermez. Değişim ya da taşınma esnasında duvardan tekrar sökülüp başka alana uygulanabilir. Birçoğumuzun göz zevki ve fikirleri çabucak değişebiliyor. Bir uygulama veya dekorasyon yapıldığında geri dönüşü olmuyormuş gibi düşünebiliriz. Fakat dekoratif duvar panelleri bu algıyı yıkmak için uzman kişiler tarafından üretildi ve sürekli olarak geliştirildi. En güzel özelliği de boyanabilir olmasıdır. Siz fikriniz ve zevkiniz değiştiğinde zorlanmadan bu paneller üzerinde değişiklik yapabileceksiniz. Nem, küf, pas gibi problemlerin oluşmasını da engelleyecek yapıya sahip dekoratif duvar panelleri anlayacağınız üzere sadece dekorasyon amaçlı değil sizin için en büyük kolaylık olarak geliştirildi.

Dekoratif Tuğla Kaplamalar Nerelerde Kullanılır?

Dekoratif tuğla kaplama uygulamasının kullanım yerlerini zihninizde kısıtlamayın. Birçok alana kolayca uyum sağlayan ve uygulama yapıldığı her yere kullanım kolaylığını da beraberinde getiren bu paneller sayesinde rahatlığın keyfini süreceksiniz. Dekoratif tuğla kaplamalar kafe, restoran, ofis, evlerin iç mekânı, havuzlu olan kullanım yerlerin duvar döşemeleri gibi birçok alanda kullanılıyor. Geçmişin sağlam dokusuyla şu anki modern yapının birleşmesini sağlayan dekoratif tuğla kaplama iç ve dış mekânlarınızı tümüyle süslüyor. İçerisinde kanserojen madde ve zararlı kimyasal bulundurmadığından çocuk odaları ve anaokulları için de oldukça kullanıma uygundur. Koridor, salon ve mutfak gibi daha çok kullanılan ve deformasyona uğrayabilen alanlar için kurtarıcıdır.

Dekoratif Tuğla Kaplama Uygulaması

Çok merak edilen diğer konuya da açıklık getirelim. Dekoratif tuğla kaplama uygulaması için ilk önce zeminin kaba inşaatı bitmiş, tozlarından ve pürüzlerinden arındırılmış olması gerekir. Çünkü bu yapmış olduğunuz uygulamanın eşsizliği için en gerekli maddelerdendir. Sonrasında kapı, pervaz, girinti-çıkıntı gibi yerler de göz önünde bulundurularak duvar ölçüsü alınır. Alınan ölçünün aynı oranında duvar paneli ölçüsü alınır, spiral jet taşı ya da panele uygun testere ile kesilir. Duvar zeminine vidalama yöntemiyle monte edildikten sonra panelin ek yerlerine dolgu mastiği uygulanır. Son olarak boyama işlemi de yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale getirilir.

Dekoratif Tuğla Kaplama Fiyatları

Dekoratif tuğla kaplama modelleri ekonomik olduğu için neredeyse tüm tasarım değişikliklerinde akla ilk gelen çözüm önerileridir. Gösterişli değişimleri ekonomik yollarla sağlayabileceğiniz bu paneller için model ve metrekare bilgisi olmadan fiyat vermek mümkün değildir. Ancak duvar kaplamalarının muadillerine oranla son derecede ekonomik çözümler olduğunu söyleyebiliriz. En doğru ve etkili fiyat bilgisi için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Biz tasarlarken şöminede yanan odunun sesini ve sıcaklığını hissettik. Sizlere de şömine karşısında kahvenizi yudumlarken keyif yapmanızı sağlayacak muhteşem dekoratif tuğla kaplama önerileri hazırladık. Bu öneriler sayesinde tuğla panel kullanarak şömine alanını bambaşka bir alana çevirebilirsiniz. Mekanın tüm atmosferini değiştirecek bu harika önerileri hayata geçirmeye karar verirseniz yeni muhteşem şöminenizin karşısında bizim için de bir kahve yudumlamayı ihmal etmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir