Zamanımızın büyük bir kısmını evlerimizde geçiriyoruz. Dinlendiğimiz, keyifli zamanlar geçirmek için ailecek kullandığımız alanların tasarımlarına ve değişimlerine de daha çok önem veriyoruz. TV yayımlarının çeşitlenmesi ve akıllı televizyonların hayatımıza girmesiyle ekranlarımız büyüdü ve değişti. Hal böyle olunca hayatımıza giren yeni bir mobilya serisi oldu; TV üniteleri. Evimizin cazibe noktası olan bu bölüm için harika önerilerimiz var. Bu yazımızda tv ünitesi için doğal taş kaplama örneklerini inceleyeceğiz. Taş duvar paneli çeşitlerini tv arkası taş kaplama olarak nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. 

TV Arkası Doğal Taş Nedir?

TV arkası doğal taş, sürdürülebilir binalar için ideal bir malzemedir. Bu, ürünün çevresel etkisini en aza indirme açısından iyi olan ürün sertifikalarıyla kanıtlanmıştır. Doğal taş yüzey, binanın genel çevresel sürdürülebilirlik ölçüm sistemine de büyük katkılarda bulunur. Doğal taş aynı zamanda sık kullanılan kamusal alanlar için de ideal bir malzemedir. Aynı zamanda bu malzemelerin temizlenmesi kolaydır ve kompakt, su geçirmez bir yüzeyi ile aşınmaya, dona ve kimyasallara karşı mükemmel bir dirence sahiptir.

Doğal taşın gücü ve zengin renk çeşitleri mekana renk katar. Doğal taş, zamansız bir görünüm yaratmak için evinizin içine ve dışına yerleştirilebilir. Bu koleksiyonun çarpıcı bitişleri ve muhteşem renkleri sonsuza kadar hatırlanacaktır. Bu açıdan çok yönlü mimari unsurlardan biri, iç tasarım trendlerinde oldukça yeni bir yaklaşım olan parçalı doğal taş desenidir. Çok yaratıcı kişiler tarafından özellikle iç tasarım aşamasında kullanılabilen bu taşlar, mekansal deneyimlerinde yaratıcı bir soluk arayanlar için ideal bir özelliğe sahiptir. Farklı tasarım fikirleriyle oturma odası, mutfak ve yaşam alanları oluşturabilen taş kaplama modelleri yüksek işlevli uygulamalar için de kullanılmaktadır. TV arkası taş kaplama modelleri özellikle modern dairelerde yaygındır ancak yaşam alanlarına daha hoş bir his vermek isteyen herkes için idealdir.

TV Arkası Doğal Taş Kaplama Özel Tasarımlar Nelerdir? 

TV arkası doğal taş modelleri, iç mimarların sıklıkla kullandığı oldukça yaratıcı ve modern görünümler kazandıran panellerdir. Kullanıldıkları mekanın ruhunu yaratan ve başrol oynayan tv arkası taş kaplama modelleri özel makineler ile üretilmektedir. TV ünitesi olan alanın genişliği, ışık derinliği, ortamdaki diğer mobilyaların tarzı ve ev sahibinin kişisel tercihlerine göre seçilebilecek farklı renk ve dokuda özel tasarımlar mevcut. TV arkasında oldukça şık duran ve modern görünümleri olan bu panelleri siz de evinizde mutlaka kullanmalısınız. Mutlaka evinize göre bir model bulabileceğinize eminiz. Onlarca doğal taş kaplama modelleri içerisinden hemen size uygun olanları incelemeye başlamalısınız ????

TV Arkası Doğal Taş Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Günümüzde‘televizyon’ kelimesi eskisi gibi düşünülmemektedir.Bu açıdan televizyon büyük bir cihaz gibimekanın önemli bir köşesine konulmaktadır. Etkileyici görsel alanlar yaratmak için uydu yayın sistemleri, ev sinema sistemleri, kolonlar ve TV üniteleri özellikle salonlarda kendi alanlarını oluşturmaktadır. Sonuç olarak, eski televizyon algısı çökmekte ve özenle tasarlanan televizyon stantları ortaya çıkmaktadır. Bu noktada yeni ev sahipleri ve yeni bir eve taşınmak isteyenler televizyon ekipmanlarını yaratıcı bir görsel fırsat olarak algılamaktadır. TV arkası doğal taş kaplama modelleri ise yapay olanlara göre daha düşük ve daha sürdürülebilir bir fiyatla yaşam alanlarınıza farklı bir dokunuş katmaktadır.

TV arkası doğal taşların kullanılmasının en büyük faydası, diğer insan yapımı malzemelerle kıyaslanamayacak kadar yumuşak ve doğal bir doku oluşturmasıdır. Ayrıca gözün göz zevkini arttırır ve harika bir sunum sağlar. Günümüzde çok moda olan İskandinav tarzı ile rustik tarz ve modern tarzın dekorasyon önerileri arasında farklı fikirler ve uyumlar yaratılır. Özetle evinizin tarzı ne olursa olsun doğal taş TV duvar kaplama modellerinden faydalanabilirsiniz.

TV Arkası Taş Kaplama Nasıl Yapılır?

TV arkası taş kaplama mutlaka alanında uzman biri tarafından yapılmalıdır. Aksi halde taşı duvara yerleştirmek estetik açıdan kötü durmasına neden olur. Doğru, sağlam ve estetik açıdan hoş duvar görünüşünü elde etmek için gerekli malzemeleri, yapım adımlarını ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.Taş duvar kaplama yapımına geçmeden önce, işlemin yapılacağı duvarları hazırlamalısınız. Bunu yapmak için, genellikle önce duvarda zikzak bir girinti yaparsınız. Doldurma tamamlandıktan sonra tortuları önlemek için duvarları tozlardan arındırmalı ve bu noktada bir astar uygulamalısınız. Astar kuruduktan sonra çimento bazlı olan harcı uygulayaraktaş duvar döşemesine başlayabilirsiniz.

Duvar kaplama işleminden önce ve çentikleme işleminden sonra duvarda toz kalmaması için iyice temizlenmelidir.Taş kaplı bir duvardaki sıva, taşın düşmesine neden olacak kadar kalın veya ince ise, kaplamadan önce file sıva uygulanmalıdır. Kaplama işlemi sırasında taşın uzun süre kullanılabilmesi için taş kaplama, pullu vida ile sabitlenmelidir.

TV Arkasında Doğal Taşlar Tv Ünitesinde Neden Doğal Taş Kullanılmalı? 

Doğal taşlar, iç mekan tasarımlarına en çok yakışan panellerin başında geliyor. Ofislerde, restoranlarda, fuar standlarında kısaca TV ünitelerinin olabileceği her alanda doğal taş kaplamaları görebilirsiniz. Hem kullanım kolaylığı sunan hem de oldukça uzun ömürlü olan bu taşlar mekana derinlik kattıkları ve alan atmosferini tamamen değiştirdikleri için çok fazla tercih ediliyor. Bu sayede ezber bozan bir ortam yaratabilir isterseniz natürel isterseniz fantastik bir tasarım dili seçebilirsiniz. Eğer İskandinav stilleri beğeniyorsanız, rüstik ya da modern stil arayışlarınız varsa tamamlayıcı olarak doğal taş kaplama kullanabilirsiniz. Eviniz hangi stilde olursa olsun tv ünitesi için doğal taş uygulaması yaptırarak bütünleyici bir tarz yakalayabilirsiniz. Ses sistemleri, ekranlar, uydular, kitaplar gibi karışık bir kullanım alanı olan tv ünitelerinizi yeniden yaratabilirsiniz. Bu sayede hem daha şık hem de çok daha derli toplu bir görünüm elde etmeniz mümkün.

Tv Ünitesi Arkasında Kullanılan Doğal Taşlar Nasıl Seçilmeli? 

Eviniz, işletmeniz veya fuarlarınızda kullandığınız tv ünitesi için doğal taş seçmeden önce mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken detaylar var. Doğal taş kaplamaların birçok renk seçeceği mevcut ve ilk olarak karar vermeye renk skalası belirleyerek başlamalısınız. Mekanınız çok küçük, az ışık alan bir ortamsa mutlaka açık renkleri tercih etmelisiniz. Beyaz, açık gri ve açık kahve tonları bu konuda size yardımcı olacaktır. Ayrıca renk seçenekleriniz içerisine mutlaka aydınlatmaları da eklemelisiniz. Doğal taşlar yapısı gereği dokulu ve  biçimli taşlar olduğu için loş ışıklarla bir araya gelince şahane bir görsel şölen yaratıyor. Kullanacağınız alan küçük bir alansa, alanı daha da küçük göstermemek adına iri taşlı kaplamalardan da uzak durmalısınız. Küçük taşlarla hazırlanmış panelleri tercih edebilirsiniz. Duvar taşları için seçim yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken önemli diğer bir nokta da mekandaki diğer mobilyaların renkleri ve tarzları. Mekanınız ile uyumlu tonlarda ve dokularda taşlar seçmelisiniz.

Tv Arkası Doğal Taş Kaplama Fiyatları

TV arkası taş kaplama modelleri, birbirinden farklı renk, model, doku ve tasarımlarla hazırlanmış geniş bir ürün skalasına sahip. Kullanılacak alanın büyüklüğüne, tercih edilecek taş kaplamanın tasarım argümanlarına göre maliyeti değişmektedir. Metrekare ve ürün tercihi belli olmadan genel bir fiyat skalasından bahsetmek mümkün olmasa da tv ünitesi için dekoratif doğal taşlar ve kaplama alternatifleri genellikle ekonomik uygulamalardır. TV arkası taş kaplama modellerini incelemek isterseniz taş duvar paneli sayfamızdan modellerimizi inceleyebilirsiniz.

TV Arkası Taş Kaplama Modelleri 2021

Piyasada farklı tipte TV arkası taş kaplama modelleri bulunmaktadır. Bunlar bir evin tüm duvarına veya sadece evin dekorasyonuna uygun olan duvarın bir kısmına uygulanabilir. Duvarın tamamı taş kaplı değilse, estetik bir görünüm kazandırmak için seçilen taş duvarın rengine uyacak şekilde ayarlanmalıdır. Duvar kaplamalı modellerde çeşitli taş tasarımları yer almaktadır. Zevkinize göre yuvarlak, ince ve yassı buz ve kalın taş kaplamalar kullanabilirsiniz. Ayrıca, tüm duvarda kullanmayı düşünmüyorsanız, yine de evinizin iç ve duvarlarının rengine uygun bir taş bulabilirsiniz. Kahverengi ve diğer renkleri kolayca bulabileceğiniz gibi, gri renk ve grinin tonu olan renkleri de taşlarda tercih edebilirsiniz. Gri taşın deseni ve tonu duvar rengi ve ev dekorasyonu ile uyumluysa duvar için daha doğal ve şık bir görünüm sunmaktadır.

TV arkası taş kaplama modelleri arasında seçim yaparken ilk olarak, oturma odasının her metrekaresine bağlı olarak, TV’nin arkasındaki duvar için hangi doğal taş modelinin seçileceğine karar verilmelidir. Örneğin oturma odanız küçükse, oturma odanız kuzeye bakıyorsa, güneş ışığı almıyorsa ve çoğu zaman ışıktan yoksunsa, küçük dokulu taşlar kullanmayı düşünmelisiniz. Ancak sıklıkla tercih edilen modeller taş panel modelleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir